مدیر مدرسه فاطمه‌الزهرا(س) گله‌دار:

حضرت خدیجه(س) الگوی نمونه برای زنان و مردان جامعه است

شناسه خبر : 77225

1398/03/04

تعداد بازدید : 158

حضرت خدیجه(س) الگوی نمونه برای زنان و مردان جامعه است
مدیر مدرسه فاطمه الزهرا (سلام الله علیها ) گله‌دار گفت: حضرت خدیجه(سلام الله علیها ) الگوی نمونه برای زنان و مردان جامعه است چرا که در وجود ایشان ارزش‌ها و کمالات انسانی فراوان بوده است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس، خانم محمودی ضمن عرض تسلیت به مناسبت وفات حضرت خدیجه(سلام الله علیها) در جمع بانوان و طلاب گفت: جایگاه و نقش حضرت خدیجه(سلام الله علیها) در سخت‌ترین دوران تاریخ اسلام بر کسی پوشیده نیست و او در دوران بعثت با حمایت‌های مادی و معنوی خویش از پیامبر اکرم(صلی الله علیه ) نقش مهمی را در تثبیت و گسترش اسلام ایفا کرد زیرا او یک الگوی نمونه برای زنان و مردان جامعه می‌باشد چرا که در وجود ایشان ارزش‌ها و کمالات انسانی فراوان بوده است.
وی افزود: حضرت خدیجه(سلام الله علیها) را نباید تنها یک بانوی سرمایه‌دار دانست بلکه وی به‌ عنوان یک شخصیت معنوی، عفیف،  پاک‌دامن و ایثارگر،  دارای شناخت و فکر بلند و تیزبین مطرح است.
مدیر مدرسه گله‌دار ابراز کرد:  بعد از اسلام نيز ایشان به‌ عنوان نخستين«أمّ المؤمنين» در قرآن مورد توجه قرار گرفته و حضرت خدیجه(سلام الله علیها) آن‌چنان بر بلندای معنویت صعود کرده است که پیامبر خدا(صلی الله علیه) به کمال وی شهادت داده است.
خانم محمودی در ادامه تصریح کرد: این بانوی با معرفت، آن‌چنان حقیقت‌شناس و تیزبین است که در میان همه مردان و زنان عصر بعثت، اولین فردی است که نبوت رسول خدا را تصدیق می‌کند و مدال پر افتخار ایمان را به دست می‌آورد.
مدیر مدرسه گله‌دار عنوان کرد: کيفيت حضور حضرت خديجه(سلام الله علیها) در نماز همراه رسول خدا(صلی الله علیه) علاوه بر آنکه مايه خوشحالي و آرامش خاطر پيامبر(صلی الله علیه و آله) بود، زمينه توسعه و ترويج فرهنگ اسلام را فراهم کرد.
وی گفت: با شواهد تاریخی و گفته‌های پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه) حضرت خدیجه(سلام الله علیها) با فداکاری و ثروت که در راه پیشبرد مکتب اسلام هزینه کرد می‌توان یکی از سه ستون این مکتب شمرد و بنا بر این حقی بزرگی بر مسلمانان دارد.