معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهرا(س):

آخرین مهلت ارسال آثار به همایش ملی نهج البلاغه و انقلاب اسلامی تا پانزدهم مرداد ماه است

شناسه خبر : 77191

1398/02/30

تعداد بازدید : 83

آخرین مهلت ارسال آثار به همایش ملی نهج البلاغه و انقلاب اسلامی تا پانزدهم مرداد ماه است
معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) بندرعباس آخرین مهلت ارسال آثار به همایش ملی نهج البلاغه و انقلاب اسلامی را تا پانزدهم مرداد ماه عنوان کرد.
به گزارش خبرگزاری کوثر از هرمزگان، خانم احمدی طیفکانی بیان داشت: دومين همايش ملي نهج البلاغه ويژه عموم طلاب و دانشجويان خواهر و برادر با عنوان نهج البلاغه و انقلاب اسلامي در دو محور«تاثير نهج البلاغه بر انديشه و سيره سياسي حكومتي مقام معظم رهبري(مد ظله العالي) و نهج البلاغه و گام دوم انقلاب» برگزار مي شود.
وی برگزاری این همایش را ترویج نهج البلاغه خوانی و تطبیق آن با ارزشهای انقلاب اسلامی دانست و گفت: ایجاد نشاط علمی بین پژوهشگران و فرهیختگان جامعه و ارسال آثار علمی پژوهشی پژوهشگران به همایش ملی نهج البلاغه و انقلاب اسلامی از دیگر انگیزه های برگزاری این همایش به شمار می رود. 
استاد حوزه با اشاره به محورهای برگزاری همایش اذعان داشت: محور«بازخوانی اندیشه های رهبری و مطابقت دادن آن با نهج البلاغه» به منظور اشاره به منشا«سیر حکومت داری امام خامنه ای(مد ظله العالی)» بر اساس آموزه های قرآن کریم و سیره رفتاری اهل بیت(علیهم السلام) است.
وی افزود: دومین محورهمایش یعنی بیانیه گام دوم انقلاب به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) و دفاع از اندیشه های ناب وی است.
معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) بندرعباس اولین همایش نهج البلاغه را "اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل" در سال ۹۵ در مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) عنوان کرد.
خانم احمدی با بیان اینکه محتوای ارزشمند نهج البلاغه محدود به زمان خاصی نیست، تاکید کرد: نهج البلاغه بهترین وغنی ترین منبع پژوهشی و علمی با ادبیات قوی برای رفع مشکلات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جامعه، در عصر حاضر به شمار می رود.
وی با اشاره به اینکه نهج البلاغه سرشار از مضامین ناب و پربار است، خاطر نشان کرد: محققان با تحقیق و جستجو در محتوای پربار و علمی نهج البلاغه می توانند بهترین راهکارهای عملی اثرگزار در حل مشکلات جامعه ارائه دهند.
استاد حوزه ارسال آثار به همایش برای طلاب و دانشجویان خواهر و برادر را بلا مانع دانست و گفت: آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این همایش تا پانزدهم مرداد ماه ۹۸ است و اختتامیه این همایش در مهرماه امسال در سالن آمفی تئاتر مدرسه علمیه خواهران الزهرا(سلام الله علیها) بندرعباس خواهد بود.
وی خاطر نشان شد: علاقمندان می توانند با مراجعه به کتابخانه e-book نهج البلاغه مدرسه الزهرا(سلام الله علیها) بندرعباس به مطالعه منابع بپردازند و مراجعه آقایان نیز با هماهنگی قبلی در ساعات خاص امکان پذیر است.
خانم احمدی در پایان گفت: محققان با مراجعه به سایت پژوهشی مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) بندرعباس« http://alzahrahormozgan.ir/» نسبت به بارگزاری آثار خود اقدام کنند.