کارشناس سیاسی:

انقلاب اسلامی هیچ گاه از ارزش های خود فاصله نمی گیرد

شناسه خبر : 77177

1398/03/05

تعداد بازدید : 78

انقلاب اسلامی هیچ گاه از ارزش های خود فاصله نمی گیرد
خانم هاشمی کارشناس مسائل سیاسی گفت: انقلاب اسلامی همچون پدیده ای زنده و با اراده، همواره دارای انعطاف و آماده تصحیح خطاهای خویش است اما به هیچ بهانه ای از ارزش های خود فاصله نمی گیرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، خانم ربابه هشمی در نشست بصیرتی - تحلیلی بیانیه گام دوم انقلاب اسامی در جمع طلاب و اساتید مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه سلام الله علیها گرگان بیان کرد: مقام معظم رهبری، آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی و مردم ایران را واضح می دانند و در بیانات متعدد این موضوع را تشریح کرده اند.

وی به اهداف انقلاب اسلامی اشاره کرد و توضیح داد: اسلام خواهی، استکبارستیزی، حفظ استقلال کشور، کرامت بخشی به انسان و ... از اهداف انقلاب اسلام بوده که در فرمایشات امام رحمه الله علیه و اسناد اصلی انقلاب و در متون اسلامی هم ریشه دارد.

کارشناس مسائل سیاسی بزرگترین  هدف تمام ادیان و پیامبران الهی را انسان سازی و گسترش اخلاق انسانی و خود سازی معرفی کرد و گفت: انسان تا خودش را نسازد، قادر به اصلاح دیگران نخواهد بود و در نتیجه کشور نیز ساخته نمی شود.

هاشمی با اشاره به این که انقلاب اسلامی وارد دومین مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی شده است، افزود: جامعه از منظر رهبر معظم انقلاب، جامعه دارای پیشرفت های همه جانبه و بدون سکون و توقف است که البته این جامعه تحقق پیدا نکرده ولی باید در تحقق آن تلاش کنیم.

وی ادامه داد: وقتی کشور اسلامی پدید آمد، تمدن اسلامی به وجود خواهد آمد و فرهنگ اسلامی فضای عمومی بشریت را فرا خواهد گرفت و از الگوگیری فعالیت های کشور اسلامی، سایر کشورها اصلاح می شوند.

کارشناس سیاسی با اشاره به این که انقلاب اسلامی از نظریه انقلاب اسلامی تا ابد دفاع می کند، تاکید کرد: انقلاب اسلامی همچون پدیده ای زنده و با اراده، همواره دارای انعطاف و آماده تصحیح خطاهای خویش است اما به هبچ بهانه ای از ارزش های خود فاصله نمی گیرد.