کارشناس دینی:

ثابت قدم بودن بر اطاعت از امام یکی از مهم ترین وظایف محبّ امام زمان(عج) است

شناسه خبر : 77052

1398/02/26

تعداد بازدید : 152

ثابت قدم بودن بر اطاعت از امام یکی از مهم ترین وظایف محبّ امام زمان(عج) است
حجت الاسلام والمسلمین جعفر پور، کارشناس دینی، یکی از مهم ترین وظایف محبّ امام زمان(علیه السلام) را ثابت قدم بودن بر اطاعت از مولای خویش عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، حجت الاسلام والمسلمین جعفر پور، کارشناس دینی و عضو بنیاد مهدویت و امامت قم، در کارگاه علمی تحقیقی شرایط سربازی امام عصر(علیه السلام) که با هدف کاربردی کردن آموخته های طلاب در زمینه مهدویت، در موسسه آموزش عالی حوزوی حضرت زهرا(سلام الله علیها) میبد برگزار شد، گفت: یکی از مهم ترین وظایف محبّ امام زمان(علیه السلام) ثابت قدم بودن بر اطاعت از مولای خویش است و این مهم در صورتی محقق می شود که با این عقیده زندگی کند که بداند هر عملی انجام دهد در محضر خدای سبحان و رسول خدا(صلی الله علیه و آله) و امام عصر(علیه السلام) است.

وی ادامه داد: قرآن کریم به صراحت تاکید می کند که(وَ قُلِ اعْمَلُواْ فَسَيرَى اللَّهُ عَمَلَكم وَ رَسُولُهُ وَ الْمُؤْمِنُون) یعنی برای رسیدن به مرتبة حضور، حالت مراقبه لازم است؛ چنان چه حالت مراقبه به صورت دائم به وجود آید، البته انسانِ مراقب، به مقاماتی می رسد که اندک اندک تمام حرکات، سکنات، گفتار و رفتار  او موافق رضای امام زمان(علیه السلام) خواهد شد و رضای آن حضرت، رضای خداست.

وی ادامه داد: محب امام زمان(عج) باید عقیده داشته باشد و بر اساس روایات، اعمالِ او در روزهای دوشنبه و پنج شنبه به امام زمان(علیه السلام) و سایر امامان معصوم(علیهم السلام) و رسول خدا(صلی الله علیه و آله) و بیشتر فرشتگان عرضه می شود و همه آنها از اعمال او اطلاع دارند.

حجت الاسلام والمسلمین جعفر پور بیان کرد: بر اساس روایات، پنج راه حل برای رسیدن به ثبات قدم در زمانِ غیبت شمرده شده است؛ یقین قوی؛ شناختِ صحیح؛ تسلیم اهل بیت(علیهم السلام) و دعا، بنابراین کسی که هوای سربازیِ امامِ عصر(علیه السلام) در سر می پروراند، باید در موضوع امامت به صورت جدّی مطالعه و تحقیق کند، مردم را با این اصل بسیار مهم شیعه آشنا کند و آنان را از جهل نسبت به امام و امامت نجات دهد.

کارشناس دینی در پایان خاطر نشان کرد: عوامل مؤثّر برای رسیدن به حالت انتظار شامل یقین به ظهور حضرت مهدی(علیه السلام)؛ نزدیک دانستن امر ظهور؛ دوست داشتن ظهور امام عصر(علیه السلام) و دوست داشتن خود حضرت می شود.