مدیر حوزه علمیه خواهران اصفهان:

فاطمة الزهرا(س) حقیقت شب های قدر است

شناسه خبر : 76998

1398/02/25

تعداد بازدید : 168

فاطمة الزهرا(س) حقیقت شب های قدر است
مدیر حوزه علمیه خواهران اصفهان حضرت فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) را بر اساس روایات، حقیقت شب های قدر دانست و گفت: اگر انسان به حقیقت فاطمی برسد به حقیقت قرآن رسیده است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین بهرامی، در جلسه تودیع و تقدیر از معاون مالی- اداری مدیریت حوزه علمیه خواهران اصفهان، با اشاره به اینکه قرآن فلسفه ماه رمضان را تقوا بیان می کند، اظهار داشت: اگر روزه ما را به تقوا برساند روزه‌دار بوده و اگر نتیجه حاصل نشود از روزه بی بهره بوده ایم.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان با اشاره به اینکه گاهی برخی اعمال را برای رفع تکلیف انجام می دهیم و این رفع تکلیف با رسیدن به مراتب بالا فاصله زیادی دارد، خاطرنشان کرد: غفلت و علاقه به دنیا با زیاد شدن سن و نزدیک شدن به مرگ بیشتر می شود؛ اغلب مردم با زیاد شدن عمر حرصشان نسبت به دنیا بیشتر شده و از مرگ می هراسند و علت آن است که هنوز به درجات بالای تقوا نرسیده اند.

وی با بیان اینکه آنچه انسان در سنین جوانی و میانسالی می تواند کسب کند، هرگز در کهنسالی نمی تواند به دست آورد، اضافه کرد: جوان راحت تر از دنیا می گذرد و  حجاب ها را کنار می زند و با خدا مانوس می شود.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی ادامه داد: در روایت آمده که حقیقت شب قدر «فاطمه زهرا(س)» است، پس اگر انسان به حقیقت فاطمی برسد به حقیقت قرآن رسیده است.

وی با تاکید بر لزوم انس با قرآن در ماه مبارک رمضان، گفت: اهل بیت(سلام الله علیها) با وجود عصمت و طهارت و اینکه دریای بیکران معارف الهی بودند در ماه رمضان ختم قرآن روزانه داشتند، لذا سعی کنیم حداقل روزی یک جزء قرآن بخوانیم.

مدیر حوزه علمیه خواهران اصفهان در ادامه با بیان این که خدمت در حوزه برای انسان ماندگار است و هر کس قدمی در این عرصه برداشته، زندگی اش برکت پیدا کرده است، اظهار کرد: آیات «فَمَنْ يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَيْرًا يَرَهُ وَمَنْ يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا يَرَهُ» برای همه بشر کافی است و اگر به همین آیات ایمان آوردیم و عمل کردیم، وضع ما کاملا متفاوت می شد.

برپایه این گزارش، در پایان این جلسه از یک دهه زحمات آقای کیانی معاون مالی- اداری  مدیریت حوزه علمیه خواهران اصفهان تقدیر شد.