استاد حوزه:

مقاومت در برابر خواسته های نامعقول فرزندان ضروری است

شناسه خبر : 76893

1398/02/23

تعداد بازدید : 166

مقاومت در برابر خواسته های نامعقول فرزندان ضروری است
حجت الاسلام والمسلمین رستمی استاد حوزه و دانشگاه مقاومت در برابر خواسته های نامعقول فرزندان را امری ضروری دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کردستان، کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی با موضوع نافرمانی فرزندان در برابر اولیا، با حمایت مرکز تخصصی الزهرا(سلام الله علیها) قروه و با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین رستمی و با حضور والدین دانش آموزان دبیرستان پروین اعتصامی برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی با بیان این اصل تربیتی که فرزندان ما،آنچه که مامی خواهیم نمی شوند بلکه آنچه که ماهستیم خواهند شد، گفت: اولین و اصلی ترین مسئله نافرمانی فرزندان به رفتار والدین برمی گردد، وجود تربیت دوگانه در بین همسران باعث نافرمانی فرزندان می شود.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی تاکید کرد: اوج نافرمانی و سرکشی فرزندان از والدین است چرا که در محیط اجتماعی خارج از خانواده اَهرم های فشا ی وجود دارد که مانع از نافرمانی آنها می شود، این امر سبب می شود فرزندان عُقده های خود را درون خویش ریخته و درنتیجه عقده های فروخفته خود را که برگرفته از محیط خارج است به درون خانواده بیاورند.

استاد حوزه ودانشگاه یکی ازمهمترین آسیب های تربیت فرزندان را بیتفاوت بودن والدین نسبت به این موضوع دانست وافزود:دربیشترمواقع مادران تربیت فرزند را با دوست داشتن غیرمتعارف و محبت نابجا ذبح می کنند و از بین می برند.

وی  به مادران حاضر در جلسه توصیه کرد: در برابر خواسته های نامعقول فرزندان مقاومت کنید به خصوص زمانی که فرزندان در رنج سنی بین هفت تا 12سال هستند که این زمان دورانی است که شما باید الزامات زندگی را به او بیاموزید.