مدیر مدرسه فاطمه‌الزهرا(س) گله‌دار:

باور به معاد باعث ايجاد اميد و حس مسئوليت در انسان‌ می‌شود

شناسه خبر : 76889

1398/02/29

تعداد بازدید : 80

باور به معاد باعث ايجاد اميد و حس مسئوليت در انسان‌ می‌شود
مدیر مدرسه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها ) گله‌دار گفت: در قرآن بعد از توحید بیشترین تاکید بر مسئله معاد است و باور به معاد باعث ايجاد اميد و حس مسئوليت در انسان‌ می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس، خانم محمودی در محفل جزء خوانی قرآن کریم که با حضور طلاب و عموم بانوان در شب‌های ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود، به تعریف معاد پرداخت و گفت: معاد از نظر لغوي به معناي بازگشتن و در اصطلاح به معناي دوباره زنده شدن آدمي پس از مرگ است.
وی افزود: مسأله معاد و جهان آخرت همواره سرلوحه دعوت انبیاء قرار داشته و پیامبران الهی علیرغم مخالفت‌های سرسختانه مردم در پیشروی چنین مسأله‌ای، همواره بر آن تأکید داشته و مردم را به اعتقاد به چنین اصلی دعوت کرده اند و این مقاومت و پایداری انبیا در طرح مسأله معاد و آشنا ساختن مردم با مسأله جهان پس از مرگ، نشانگر اهمیت فوق العاده این اصل اعتقادی در زندگی بشر و سعادت و کمال نهایی انسان است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: قرآن مجید اعتقاد به معاد و روز رستاخیز را از اصول اساسي تعاليم انبياي الهي معرفی می‌کند و بعد از توحید بیشترین تاکید را بر معاد دارد زیرا باور به معاد باعث ايجاد اميد و حس مسئوليت در انسان‌ها می‌شود.
خانم محمودی تصریح کرد: ایمان به معاد تأثیر بسیار عمیق و گسترده‌ای در اعمال انسان‌ها دارد و اصولاً اعمال انسان بازتاب اعتقادات او است.
مدیر مدرسه علمیه گله‌دار گفت: شناخت رابطه میان دنیا و آخرت و مقدمه بودن این جهان برای جهان دیگر نیز نقش بسزایی در رفتار آدمی دارد زیرا اگر فرد بداند که آنچه در این دنیا انجام می‌دهد در سرای دیگر نیز همان را باز خواهد یافت مسلماً در رفتار و عملکرد خویش دقت و ملاحظه بیشتری خواهد کرد.
وی به آثار ایمان به معاد در زندگی فردی اشاره کرد و افزود: اعتقاد به معاد، منشاء گرایش انسان به خصلت هاى نیک و فضایل اخلاقى است که سخاوت، از خودگذشتگى، انفاق، راستگویى، مبارزه با ستمگران، حمایت از مستضعفان، صبر و پایدارى در سختى‌ها از آثار ایمان به معاد می باشد.