مشاور مدرسه زهرای اطهر(س) لارستان:

رعایت حیا زمینه ساز اعتماد میان زوجین است

شناسه خبر : 76807

1398/03/19

تعداد بازدید : 86

رعایت حیا زمینه ساز اعتماد میان زوجین است
خانم شجعان مشاور مدرسه زهرای اطهر(سلام الله علیها) لارستان حیا و عفت را لازمه زندگی مشترک دانست و گفت: رعایت حیا زمینه ساز اعتماد و صمیمیت میان زوجین است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس، جلسه راهکارهای سازگاری همسران میان طلاب مدرسه زهرای اطهر(سلام الله علیها ) لارستان، با حضور خانم شجعان مشاور مدرسه  با معرفی کتاب همسران سازگار، راهکارهای سازگاری برگزار شد.

شجعان در ابتدا عنوان کرد: از جمله مسایل مهم خانواده ها آن است که چگونه می توان از سستی روابط، نزاع و درگیری بین زن و شوهر جلوگیری کرد ، پس می بایست زمینه ها و عوامل گرمی روابط زن و شوهر و در نتیجه سازگاری آن ها با یکدیگر را بشناسیم ، دانستن این عوامل می تواند خانواده ها را از بسیاری  مشکلات در روابط بین زوجین رهایی بخشد و بنیان خانواده ها را مستحکم کند.

مشاور این مدرسه تاکید کر : مهمترین عامل در سازگاری همسران توجه آنها به عوامل اخلاقی است که شامل حیا و عفت، خلق نیکو، حسن ظن، قناعت، رفق و مدارا،  پرهیز از لجاجت و حسادت می‌شود.
وی ضمن توضیح هر کدام از عناوین، حیا و عفت را لازمه زندگی مشترک دانست و افزود:  رعایت حیا زمینه ساز اعتماد و صمیمیت و عشق و محبت است.
شجعان ادامه داد: دومین دسته از عوامل سازگاری همسران« عوامل رفتاری » است که خود شامل خوشرویی، خوش زبانی، اظهار محبت، احترام به همسر، تشکر و سپاسگذاری، هدیه دادن، انتخاب مهریه سبک و مدیریت در زندگی مشترک می شود.
این استاد حوزه خاطر نشان کرد: از جمله مهم ترین شرایط رضایت زن و شوهر از زندگی زناشویی، رعایت اخلاق حسنه و خوش رفتاری آنان نسبت به یکدیگر است،  اساس زندگی زناشویی بر محبت و دوستی زن و شوهر با یکدیگر بنا شده است.
شجعان در پایان سومین بخش از عوامل جسمانی را زیبایی، نظافت و زینت، روابط جنسی سالم و مطلوب، توجه به تفاوتها و پرهیز از تنوع طلبی برشمرد.