مدیر مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) یزد:

نیروی انسانی مستعد و فرصت‌های مادی کشور دو ظرفیت مهم برای گام دوم انقلاب است

شناسه خبر : 76750

1398/02/21

تعداد بازدید : 55

نیروی انسانی مستعد و فرصت‌های مادی کشور دو ظرفیت مهم برای گام دوم انقلاب است
مدیر مدرسه علمیه خواهران الزهرا سلام الله علیها یزد، نیروی انسانی مستعدّ و فرصت‌های مادی کشور را دو ظرفیت مهم برای گام دوم انقلاب عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، در پی صدور بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)، خانم نیکپور، مدیر مدرسه علمیه خواهران الزهرا(سلام الله علیها) یزد، به تبیین این بیانیه پرداخت.

خانم نیکپور ضمن تعریف«بیانیه» به عنوان متنی که شخص یا گروهی برای بیان اصول، عقاید و اهداف خود از آن استفاده می‌کنند، خاطرنشان کرد: رسمیّت بیانیه‌ها با عنایت به مبیِّن آن مشخص می‌شود و پس از صدور، در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به مهم‌ترین سرفصل‌های این بیانیه افزود: مطالعه تاریخ انقلاب و روشن کردن آن برای جوانان، بیان ظرفیت مهم کشور برای گام دوم انقلاب و توصیه‌های رهبر به مردم در راستای ایجاد تمدن نوین اسلامی و زمینه‌سازی ظهور قطب عالم امکان، از مباحث حائز اهمیت این بیانیه است.

مدیر مدرسه علمیه خواهران الزهرا(سلام الله علیها) یزد، نخستین توصیه رهبر به جوانان را مطالعه سرگذشت انقلاب اسلامی خواند و با برشمردن تمدن نوین اسلامی به عنوان آرمان انقلاب، اضافه کرد: افزایش ایستادگی در برابر مستکبران، مشارکت مردمی، افزایش عیار معنویت و غیر ه از جمله برکاتی هستند که این انقلاب، منشأ به وجود آمدن آن شد.

وی طبق بیانیه، نیروی انسانی مستعدّ و فرصت‌های مادی کشور را دو ظرفیت مهم برای گام دوم انقلاب برشمرد و گفت: عنایت ویژه به این دو ظرفیت، عامل پیشرفت و ترقی کشور خواهد شد.

خانم نیکپور در تبیین توصیه‌های رهبر انقلاب(مد ظله العالی) برای ایجاد تمدن نوین اسلامی تصریح کرد: علم و دانش، عدالت و مبارزه با فساد، معنویت و اخلاق، عزت ملی و روابط اجتماعی، اقتصاد، استقلال و آزادی و تغییر در سبک زندگی، نکاتی هستند که جامعه را برای ظهور منجی عالم بشریت مهیّا می‌سازند.

وی در پایان به طلاب توصیه کرد که ضمن تشکیل گروه های مختلف، راهکارهای عملی در هر یک از موارد هفتگانه‌ گام دوم را ارائه دهند.

پخش کلیپی از حوادث و رویدادهای قبل از چهل سالگی انقلاب از دیگر برنامه های این نشست بود.