استاد حوزه:

دستیابی به سیره ائمه اطهار(ع) با تقویت ابعاد علمی و عبادی امکان پذیر است

شناسه خبر : 76708

1398/02/24

تعداد بازدید : 149

دستیابی به سیره ائمه اطهار(ع) با تقویت ابعاد علمی و عبادی امکان پذیر است
خانم قیاسی استاد حوزه با بیان اینکه علمای دین با تابعیت از سیره اهل بیت(علیهم السلام) در حین حفظ اقتدار خود متواضع بوده اند، گفت: با تقویت دو بعد علمی و عبادی می توان به سیره ائمه اطهار(علیهم السلام) نزدیک شد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، خانم قیاسی در جمع اساتید مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) یزد با بیان اینکه تقویت تقوایی طلاب باید دغدغه اساتید باشد، اظهار کرد: تکلیف اساتید در قبال تربیت طلاب بسیار سنگین است  چرا که طلاب از آگاهی، کنش و رفتار اساتید درس می گیرند و تاثیری که طلاب از اساتید می گیرند بسیار زود آشکار خواهد شد؛ لذا استادی می تواند باعث رشد طلاب شود که خود پیشرفت کرده باشد.

وی با تاکید بر اهمیت آشنایی اساتید به مسائل سیاسی اذعان داشت: مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) که مورد قبول بسیاری از جوانان هستند اگر مبحثی مانند گام دوم را مطرح می کنند باید توسط اساتید مطالعه و تبیین شود و با تسلط و آگاهی ، پاسخگوی سوالات طلاب در این زمینه باشند.

خانم قیاسی با تاکید بر لزوم غنیمت شمردن فرصت ها افزود: دلیل شهرت علما و بزرگان دین در طول تاریخ این است که لحظه ای فرصت های خود را هدر نمی دهند و به ارزش جوانی پی برده  و از آن نهایت استفاده را داشته اند چرا که با یک چشم بر هم زدن جوانی از دست می رود، عمر سپری می شود و ناتوانی به سراغ انسان می آید  و  به زودی به مرحله ای می رسیم که با خود میگوییم چه کار کرده ایم؟ چه خدمتی کرده ایم؟ حسرت می خوریم که به پیری رسیدیم و نمی توانیم کاری بکنیم بنابرین باید با برنامه ریزی دقیق و درست  از فصل جوانی استفاده کرده و فرصت ها را شکار کنیم.

وی با اشاره به زندگی علما و بزرگان ادامه داد: باتقویت دو بعد علمی و عبادی می توان به سیره ائمه اطهار(علیهم السلام) نزدیک شد همچنان که  علما تابع سیره اهل بیت(علیهم السلام) بودند و در حین حفظ اقتدار خود متواضع بودند. استاد اگر به همین روش اقتدا کند در این صورت طلبه علیرغم اینکه ابهت استاد نزدطلبه حفظ خواهد شد طلبه او را دوست می دارد.