کارشناس مذهبی:

شرط ورود به ضیافت الهی ترک گناه است

شناسه خبر : 76654

1398/02/25

تعداد بازدید : 144

شرط ورود به ضیافت الهی ترک گناه است
حجت الاسلام و المسلمین تیموری کارشناس مذهبی، شرط ورود به ضیافت الهی را ترک گناه دانست و تشریح کرد: اگر در انسان ذره ای هوای نفس وجود داشته باشد به این مهمانی وارد نمی شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، نشست اخلاقی با حضور حجت الاسلام و المسلمین تیموری در مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین تیموری ماه رمضان را ماه مناجات و عشق ورزی با خدا دانست و بیان کرد: ماه رمضان زمینه ساز رشد و تکامل معنوی انسان و رسیدن به سلوک الی الله است.

وی بیان کرد: حضرت علی(علیه السلام) در روایتی می فرمایند که«الشهوات سموم قاتلات»  که بر این اساس می توان گفت که شهوات انسان را از رشد و کمال باز می دارد و مهم ترین عاملی که مانع از رشد و ترقی می شود، گناه است.

استاد حوزه شرط ورود به ضیافت الهی را ترک گناه دانست و تشریح کرد: اگر در انسان ذره ای هوای نفس وجود داشته باشد، به این مهمانی وارد نمی شود زیرا زمانی از فیوضات الهی بهره می برد که رذایل اخلاقی را از روح و جان شست و شو دهد.

حجت الاسلام والمسلمین تیموری به روش های ترک رذیله اخلاقی اشاره کرد و گفت: بهترین روش، زنده کردن عشق به معبود در جان و دل است، لذا اگر عشق به محبوب در دل انسانی احیا شود مثل کسی است که آهن ربا در دست داشته و در هر لحظه او را به سوی خود می کشاند.

وی با بیان خطبه ای از حضرت امیرالمومنین(علیه السلام) عبادت را به عبادت بردگان، تجار و آزادگان تقسیم کرد و افزود: اگر انسان نه از روی ترس و طمع بلکه از سر عشق به خدا او را پرستش کند، در روز قیامت از آرامش و امنیت برخوردار بوده و از وحشت آن روز در امان هست.