معاون پژوهش حوزه های علمیه خواهران کشور:

طلاب جوان پاسخگوی مسائل زیستی بشر در عصر حاضر باشند

شناسه خبر : 76632

1398/02/18

تعداد بازدید : 158

طلاب جوان پاسخگوی مسائل زیستی بشر در عصر حاضر باشند
معاون پژوهش حوزه های علمیه خواهران کشور گفت: مکتب اهل بیت( علیهم السلام) برای پیروزی بر رقبای ایدئولوژیک خود نیازمند این است که طلاب جوان پاسخگوی مسائل زیستی بشر در عصر حاضر باشند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس، اختتامیه پنجمین جشنواره علامه حلی استان فارس با تقدیر از برگزیدگان این جشنواره  در حرم مطهر احمد بن موسی شاهچراغ(علیه السلام ) با حضور حجت الاسلام و المسلمین حصاری،  معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران کشور برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین حصاری در ابتدای جلسه بیان کرد: اگر عصر حاضر را به عنوان یک معیار و ویژگی بسیار مهم و تاثیرگذار و تحول آفرین نسبت به اعصار گذاشته مقایسه کنیم، دلیل آن، به میدان آمدن مکتب حقه اهل البیت(علیهم السلام ) در کارزار ایدئولوژیک جهانی است بنابرین اگر طلاب جوان ما  اهل مطالعه پیشینه وضعیت جهانی در قرون اخیر نباشند، معمولا این را لمس نمی کنند که چه اتفاق بزرگی رخ داده است، اتفاقی که مقام معظم رهبری( مدظله العالی) از آن به پیچ بزرگ تاریخی یاد کرده اند، اتفاقی که مسیر تاریخ بشر و تاریخ جهان که با سرعت زیاد به سمت نفسانیت و شیطان بود را، بوسیله امام راحل(ره) در یک حرکت انقلابی تغییر داد.

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران کشور در ادامه افزود:  دنیا در اختیار باطل مطلق بود و دو اردوگاه قدرت با دو ایدئولوژیک ظاهرا مختلف، یکی اردوگاه سوسیالیستی شرق به سرکردگی شوروی و دیگری اردوگاه لیبراسیستی غرب به سرکردگی آمریکا دنیا را در اختیار داشتند، اما در یک مساله اتفاق نظر داشتند و آن هم پایان حیات اجتماعی دین بود.

حجت الاسلام والمسلمین حصاری اضافه کرد:  دست قدرت و اراده الهی مردی که خود را وقف دین و خدا کرده بود، فرمان این ماشین سرنوشت بشر که به سمت نابودی در حرکت بود را گرفت و جریان را تغییر داد و  نزاع کفر آن روز را به نزاع کفر و ایمان تبدیل کرد به طوری که جبهه دین را در مقابل این دو جبهه کفر قرار داد آن هم با شعار نه شرقی و نه غربی که به هیچ کدام تمایل نداریم.

وی در ادامه افزود: امروز نه در ابعاد کشوری بلکه درابعاد جهانی ،  مکتب اهل بیت( علیهم السلام) برای پیروزی بر رقبای ایدئولوژیک خود نیاز دارد که شما طلاب جوان، پاسخگوی مسائل زیستی بشر در عصر حاضر باشید.

حجه الاسلام و المسلمین حصاری بیان کرد: اگر این رسالت بزرگ را طلاب بر دوش نگیرند، کسانی آن را بر دوش خواهند گرفت که چیزی غیر از فرهنگ دینی را در جامعه حاکم می کنند.

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران بیان داشت: حوزه مبانی را از سرچشمه منابع اصلی دین می گیرد، لازمه تحقیق حق، تحقیق، پژوهش و ارائه دادن الگو است که این الگو باید تولید شود.

حجت الاسلام والمسلمین حصاری گفت: این قرن، قرن رقابت ایدئولوژیک های جهانی است و ایدئولوژیکی باقی خواهد ماند که سازگارترین حرف به فطرت بشری باشد و مطابق آن به بشریت الگو بدهد.