مدیر حوزه علمیه خواهران اصفهان:

مراسم اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری امین برگزار شد

شناسه خبر : 76523

1398/02/16

تعداد بازدید : 197

مراسم اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری امین برگزار شد
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان از برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری امین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین بهرامی در اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری امین اظهار داشت: خداوند جلوه های هنری را توسط بهترین مخلوق حضرت رسول الله(صلی الله علیه و آله) در قالب قرآن مجید برای انسان ها فرستاد آن چنان که هدایت آن را تا ابدیت به عهده گرفت.
وی ادامه داد: پیامبر(صلی الله علیه و آله) همه بشریت را به سوی هدایت، کمال و معنویت هدایت و به بالاترین درجه یک انسان که همان خلیفه الله است دعوت کرد که این امر هیچ گاه کهنه نمی شود.
مدیر حوزه های علمیه خواهران استان اصفهان با تاکید بر اینکه هنر فصاحت، بلاغت، مفهوم و تلاوت قرآن همیشه تازه است، خاطر نشان کرد: این هنر متصل به وحی است.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی یادآور شد: هنر آن است که توسط امیر بیان، آن  انسان استثنایی، علی بن ابیطالب(علی السلام) در مناجات شعبانیه سروده می شود که انسان را به مرکز توحید هدایت می کند و آیا هنری بالاتر از این سراغ دارید که انسان خاکی و مادی را به سرمنزل مقصود و به مرکز توحید متصل کند.
وی با اشاره به اینکه هنر زاییده دین است، افزود: هنر آن است که تشنگان معارف الهی در این مسیر رهنمون شوند و پرده ها و حجاب های دنیای کثیف مادی و ظلمانی را کنار زده و انسان را به جایی می رساند که الهی هب لی کمال الانقطاع الیک.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان تاکید کرد: هنر آن است که انسان را پاک و پاکیزه کند تا به کشتی رمضان راه یابد و سوار کشتی رمضان شود و هنر انقلاب اسلامی ایجاد و تاسیس حوزه علمیه خواهران است، گر چه انقلاب اسلامی برکات فراوانی داشته است که این قشر عظیم و تاثیرگذار بر فکر و اندیشه جامعه را به صحنه آورد و حوزه علمیه خواهران را تاسیس کرده و امروز ما صدها و هزاران اثر موفق را از برکات حوزه علمیه خواهران شاهد هستیم.
وی با بیان اینکه امروز تبلیغ دین تنها شفاهی نیست، اظهار داشت: امروز باید با زبان روز معارف بلند شیعه را به جهان عرضه کنیم و  بتوانیم با این زبان سخن بگوییم و طراحی، نقاشی، انیمیشن، طنز، فیلم، عکس، گرافیک و قصه گویی نمونه هایی هستند که می توان بوسیله آنها تبلیغ دین کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین بهرامی اضافه کرد: امروز دنیای غرب هر آنچه داشته را به میدان آورده است، ولی ما اول راه هستیم و می‌توانیم با علم فراوانی که طلاب دارند و یا  پیدا می کنند در این جنگ نابرابر فرهنگی شرکت کنیم و معارف بلند اسلام و تشیع را که تمام شدنی نیست در قالب جدید با زبان روز و هنر به نمایش بگذاریم و تولید کنیم و پیروز شویم.