یکی از شاگردان بانو مجتهده امین:

بانو امین در مقابل همسر خویش بسیار متواضع بودند

شناسه خبر : 76493

1398/02/16

تعداد بازدید : 215

بانو امین در مقابل همسر خویش بسیار متواضع بودند
خانم کربلایی بکی از شاگردان بانو مجتهده امین بیان کرد: بانو امین علاوه بر مجاهدتهای علمی و اخلاقی، همسری بسیار متواضع بودند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کرمانشاه، اختتامیه همایش استانی "شناخت جایگاه علمی و شخصیت بانو امین و تبیین شاخصه های الگوی بانوی موفق مسلمان" با مشارکت سه مدرسه علميه مرکز تخصصی حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، مدرسه علمیه امام خمینی(رحمۀ الله علیه) و مدرسه علمیه امام خامنه ای(مدظله العالی) در کرمانشاه برگزار شد.

خانم اسدی دبیر علمی همایش ضمن اشاره به بالابودن سطح کیفی مقالات ارائه شده ابراز داشت: تعداد110 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده که در مجموع 25 مقاله به مرحله تفصیلی راه یافتند و از بین آثار ارسالی سه مقاله حائز رتبه اول تا سوم و هفت مقاله شایسته تقدیر شناخته شدند.

حجت الاسلام والمسلمین فاضلی مدیر حوزه علمیه خواهران استان کرمانشاه اظهار داشت: برگزاری این همایش و واکاوی آثار علمی، اخلاقی و تفسیری بانو مجتهده سیده نصرت امین توسط طلاب پژوهشگر، از افتخارات ما است.

وی در ادامه افزود: شخصیت بانو امین در تراز خودش بی مثل بوده و در علوم عقلی(فلسفه)، نقلی(حدیث) و تفسیر آثار ارزنده ای به جا گذاشته است.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین حصاری معاون پژوهش مرکز با بیان اینکه نگاه ما در پژوهش به بعد کیفی و اثرگذاری آن است، افزود: انتظار ما از همه مدارس در امر پژوهش این است که موضوعات مورد نیاز جامعه را با مشارکت هم انجام دهند.

حجت الاسلام حصاري از طلاب و پژوهشگران جوان خواست به وسیله بازآفرینی آثار علماء قدیم، فاصله ای که بین نسل قدیم با نسل جدید اتفاق افتاده را از بین ببرند.

وي افزود: علما به عبارتی شمش علم، تولید می کنند و برای استفاده از این شمش نياز به صنایع باز تولید است.

وی ادامه داد: در ايران و جامعه جهانی طلاب تازه نفس باید سکان را بدست بگیرند و از کیان مکتب اهل بیت(علیهم السلام) دفاع كنند زيرا تنها مکتبی که خواب خوش را از تفکر لیبرال گرفته مکتب اهل بیت(عليهم السلام) است.

سخنران ویژه این همایش خانم کربلایی از شاگردان با واسطه بانو امین در رابطه با شخصیت و زندگینامه و سير نگارش کتب ایشان مطالبی را بیان كر و افزود: بانو مجتهده امین علاوه بر تلاش و مجاهدت های علمی و اخلاقی در مقابل همسر بسیار متواضع بودند.

در پایان همایش، برگزیدگان رتبه اول تا سوم چکیده مقالات خود را ارائه کردند و با حضور مدیران و مسئولان ارشد استانی و مهمانان این همایش با اهداء لوح تقدیر و جوایز نقدی، از نفرات برتر تقدیر به عمل آمد.

از برنامه های جانبی این همایش برگزاری نمایشگاه کتاب و نرم افزار بود.