نماینده مردم استان فارس در خبرگان رهبری:

اثر گذاری بانوان در خانواده از اهیمت بالایی برخوردار است

شناسه خبر : 76405

1398/02/15

تعداد بازدید : 180

اثر گذاری بانوان در خانواده از اهیمت بالایی برخوردار است
نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری اثر گذاری بانوان در خانواده را از اهیمت بالایی برخوردار دانست و افزود: برخی از خواهران در تغییر و تحول والده و شوهران خود موثر بوده اند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس، نشست اعضای جامعه روحانیت و مسئولان ارشد استان فارس با حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور مدیر حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور و نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری آیت الله سید علی اصغر دستغیب در سالن دارالتولیه حرم مطهر شاهچراغ(علیه السلام ) برگزار شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه اهمیت حوزه های علمیه خواهران به هیچ وجه کمتر از برادران نیست و یکی از موهبت های الهی در نظام مقدس جمهوری اسلامی است، تصریح کرد:  به برکت وجود دو رهبر بزرگ جهان اسلام در عصر حاضر حضرت امام و مقام معظم رهبری این حرکت بسیار عظیم و این پدیده مبارک حاصل شده و روز به روز خود را نشان می دهد.

وی به ابعاد مختلف برکات حوزه علمیه خواهران اشاره کرد و بیان داشت: در مرحله نخست موضوع پرورش خواهران است که به خودی خود موضوعیت دارد، یعنی سطح آگاهی معارف دینی، مباحث اخلاقی و تقویتی اگر نسبت به یکی از خواهران در جامعه به وجه احسن انجام شود خود یکی از برکات عمده است و مشخص می شود که عدد کثیری از جامعه خواهران رشد یافته و  به مدارج عالیه رسیده را خواهیم داشت.

آیت الله دستغیب ابراز کرد: در گذشته نیز یک بانوی نمونه اصفهانی مجتهده داشته ایم، ایشان شهرتی در سطح جهان اسلام داشته اند، بزرگانی از علما گاهی به دیدار ایشان می رفته اند و از فیوضات علمی و معنوی ایشان بهره می بردند  این نتیجه تعالیمی بوده که یک چهره این چنین اثرگذاری داشته ایم، امروز نیز می توانیم عدد کثیری از این تعداد خواهران در رشته و سطوح مختلف در نقاط مختلف میهن اسلامی و حتی در سایر کشور ها داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه اثر گذاری بانوان در خانواده از اهیمت بالایی برخوردار است، ابراز کرد: برخی از خواهران در تغییر و تحول والده و شوهران خود موثر بوده اند، که حقیقتا مصداق بارز آن عزیزانی هستند که به راه و روشی که به سبک زندگی حضرت زهرا(سلام الله علیها ) تعلیم و تربیت می شوند و نسبت به فرزندان نیز بسیار موثر هستند.

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی بانوان را اسوه های اخلاق و تربیت و چراغ های نورانی در جامعه دانست و افزود: اینکه نیاز شدید به این بانوان برای جلساتی که خلا آن در گذشته احساس می شد وجود دارد، همچنان که در محدودیت هایی در خصوص مبلغان قرار داریم، گاهی از لحاظ افراد این آمادگی تبلیغ وجود دارد اما باید برنامه ریزی شود و کار به دست آنان سپرده شود.