معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان فارس:

همایش طلیعه حضور طلاب استان فارس در حرم شاهچراغ(ع) برگزار شد

شناسه خبر : 76397

1398/02/15

تعداد بازدید : 187

همایش طلیعه حضور طلاب استان فارس در حرم شاهچراغ(ع) برگزار شد
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان فارس از برگزاری همایش طلیعه حضور ویژه طلاب جدید الورود در جوار حرم مطهر شاهچراغ(علیه السلام ) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس، خانم ظهیری از برگزاری همایش«طلیعه حضور» 350 طلبه استان فارس در جوار حرم مطهر شاهچراغ(علیه السلام) در شهر شیراز خبر داد و بیان کرد: رمضان بهار قرآن و ماه میهمانی خداوند است و ورود به میهمانی هم برای میزبان و هم برای میهمان زیبا است.

وی با بیان اینکه ماه رمضان ماه ویژه اعلام زمان خاص است، افزود: در این ماه فرصت ها محدود و در گرو زمان است و خداوند در یکی از شب ها شرایط ویژه ای قرار داده که در همه شب ها نیست.

خانم ظهیری با اشاره به اهداف ورود افراد به حوزه های علمیه تصریح کرد: حوزه علمیه خانه علم آموزی است و طلابی که حوزه علمیه را انتخاب می کنند مانند یاقوت احمر هستند.

وی با تاکید براینکه آموختن احکام دین فریضه ای به معنای واجب است، خاطرنشان کرد: آموختن واجبات برای هر فرد مسلمانی که به سن تکیلف رسیده واجب است و  خوش اخلاق بودن اختصاص به طلاب ندارد.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران کشور با اشاره به اینکه طلبه باید با زبانی سخن بگوید که سختی ها را بر مردم آسان کند، ابراز کرد: خواندن الهیات دانشگاه ارزش بسیاری دارد اما اثر کلام علما جان را منقلب می کند.

در ادامه این همایش، خانم علوی معاون فرهنگی حوزه علمیه استان قارس نیز ضمن شکرگذاری خداوند  به خاطر گام برداشتن در مسیری که امیدواریم زمینه ساز ظهور حضرت حجت(عج الله تعالی) باشد، اظهار کرد: تواضع و فروتنی یکی از نشانه های اثر گذاری علم است.

وی با بیان اینکه حدود 330 طلبه جدید  الورود به مجموعه  داریم، افزود: انجام رسالت های تبلیغی یکی از وظایف حوزه های علمیه است که باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان فارس عنوان کرد:  از برگزیدگان فعالیت های فرهنگی، طراحی بنر و همچنین پست های برگزیده در کوثر نت در این همایش تجلیل شد.