مدیر حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور:

حوزه بالنده نظریات خود را در برابر گفتمان استکبار بیان می کند

شناسه خبر : 76383

1398/02/15

تعداد بازدید : 185

حوزه بالنده نظریات خود را در برابر گفتمان استکبار بیان می کند
مدیر حوزه علمیه خواهران کشور به تعریف حوزه انقلابی پرداخت و عنوان کرد: حوزه بالنده جایی است که بتواند نظریات خود را در برابر گفتمان استکبار بیان کند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس، حجه  الاسلام والمسلمین بهجت پور در جلسه موسسان، مدیران، کادر و اساتید مدارس علمیه خواهران استان فارس که در حرم مطهر شاهچراغ(علیه السلام ) برگزار شد، بیان کرد: ایران به بخش مهمی از تاریخ می رود تا تمدنی بر پایه اسلام، دانش، قدرت فناوری ارزشمند بدست آورد و گذر از همه سختی ها را در سال های آینده مشاهده کند.

حجه الاسلام بهجت پور تاکید کرد: امروزه تردیدی نیست که ظرفیت ها در ایران متعالی شده است و مباحث علمی و فناوری ها، بخشی از باور قطعی مردم ایران شده بنابرین  شعار "ما می توانیم" در ایران علمی و عملی شده است و حوزه خواهران گوشه ای از این احساس توانایی است.

مدیر حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور تصریح کرد: تلاش حوزه علمیه خواهران در این نگاه های رو به جلو نوید این را می دهد که ان شاءالله بزرگترین تمدن در ایران در حال شکل گیری است.

وی با تاکید بر اینکه امروز هرچه جلو تر برویم دشمن ما حقیرتر می شود،  عنوان کرد:  ظرفیت ملت ما برای تحمل مشکلات که پایه یک تمدن است،  اگر قرار بود ملتی بدون داشتن ظرفیت سختی به جایی برسند تمدن شکل می گرفت اما برخی از کشورها هستند که می توانند تمدن را شکل دهند ما اکنون در این مسیر قرار داریم،  حوزه خواهران در این برهه از تاریخ مسیر را خوب تشخیص داده که در راه کامل شدن است.

حجت الاسلام بهجت پور ابراز کرد: حوزه علمیه به عنوان جریانی که باید مساله مدیریت فرهنگی را به خوبی در جامعه پیاده و هشیارانه در این موضوع ورود پیدا کند؛  حدود هزار و 500 استاد چهار دوره تفسیر را در سطح کشور گذرانده اند، هدف این است که کیفیت فرهنگی را بر اساس قرآن به نتیجه برسیانیم.

مدیر حوزه علمیه خواهران به تعریف حوزه انقلابی پرداخت و عنوان کرد: حوزه بالنده جایی است که بتواند نظریات خود را در برابر گفتمان استکبار بیان کند زیرا دشمن تلاش می کند که جنس انقلابی گری را از ما بگیرد، اینکه مانند کشوری باشیم که در برابر هر اتفاقی پرچم صلح بلند کنیم انقلابی گری نخواهد بود.