مدیر حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور:

طلاب برای حضور در آموزش و پرورش مهارت کسب کنند

شناسه خبر : 76381

1398/02/15

تعداد بازدید : 188

طلاب برای حضور در آموزش و پرورش مهارت کسب کنند
مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور با اشاره به لزوم کسوت معلمی برای طلاب گفت: طلاب برای حضور در آموزش و پرورش باید مهارت هایی را فرا بگیرند.

گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس،  حجت  الاسلام والمسلمین بهجت پور شامگاه پنج شنبه در جلسه جامعه اساتید استان فارس که در مصلای نماز جمعه شیراز برگزار شد، اظهار داشت: انجمن هایی در حوزه خواهران وجود دارد، اما به صورت مجازی فعالیت می کنند و برای مباحث اختصاصی گردهم جمع می شوند بنابرین اینکه در شیراز انجمن اساتید خواهر تشکیل شود که  کار بسیار خوب و ارزشمندی است.

وی افزود: طلاب خواهر از خود، جوشش و  کوشش بیشتری نشان می دهند، البته شاید به این معنا باشد که دغدغه اشتغال فکری را ندارند، بنابرین سرمایه ای برای نظام هستند و باید به سمت دیده شدن این بانوان در سطح استان پیش برویم.

مدیر حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور با اشاره به تشکیل گروه های علمی در مدارس افزود: در هر مدرسه چهار نفر به عنوان گروه علمی هستند و  اگر اوضاع مالی بهبود یابد در تابستان نیز حقوق آنان پرداخت خواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم حضور طلاب در آموزش و پروش، تصریح کرد: آموزش و پرورش با حجم عظیمی از بازنشسته ها مواجه است، بنابرین در کمیسیون تخصصی حوزه که مربوط به شورای عالی انقلاب فرهنگی است، مصوبه ای گذاشته شده که ده درصد معلمین از حوزه های علمیه انتخاب شوند.

حجه الاسلام و المسلمین بهجت پور ادامه داد: طلاب برای حضور در آموزش و پرورش باید مهارت هایی را فرا بگیرند.