عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده مطرح کرد؛

نقش مهم انقلاب اسلامی در اعتلای نام اسلام در جهان

شناسه خبر : 76354

1398/02/12

تعداد بازدید : 248

نقش مهم انقلاب اسلامی در اعتلای نام اسلام در جهان
عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده گفت: انقلاب اسلامی از تمام ظرفیت‌های ایجاد شده توسط استکبار برای آینده‌سازی مد نظر آن‌ها برای اعتلای نام اسلام استفاده کرد و امروز بیش از هر زمان دیگری در تاریخ نام اسلام و کشورهای اسلامی برای مردم جهان شناخته شده است.به گزارش خبرگزاری کوثر خانم علاسوند در همایش «انقلاب اسلامی؛ زن و خانواده» که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات مرکز تحقیقات زن و خانواده قم برگزار شد، به بیان توضیحاتی پیرامون مسئله آینده پژوهش جنسیت و خانواده پرداخت و اظهار داشت: بنده زیاد به آینده پژوهشی معتقد نیستم و به نظر من چیزی که اتفاق می افتد آینده‌سازی است.
وی افزود: قدرتمندان دنیا همواره سعی کردند آینده را به‌گونه‌ای بسازند که اقتدار و ثروت همواره همراه آن‌ها باشند، این افراد آینده را به‌گونه‌ای مدیریت می‌کنند تا اتفاقات مد نظر آن‌ها انجام شود، بنابراین به نظر من بسیاری از پیش‌بینی‌هایی که از این افراد یاد می‌شود در واقع یک نقشه راه بوده و یک پیش‌بینی نیست.
عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده عنوان کرد: ترکیب سوزان انقلاب اسلامی ایران تحولاتی که قدرتمندان سودجوی جهان مد نظر داشتند را تحت تاثیر قرار داد و روند آینده‌سازی این افراد در تمام عرصه‌ها را با مشکل روبرو کرد.
وی ابراز کرد: انقلاب اسلامی از تمام ظرفیت‌های ایجاد شده توسط استکبار برای آینده‌سازی مد نظر آن‌ها برای اعتلای نام اسلام استفاده کرد و امروز بیش از هر زمان دیگری در تاریخ نام اسلام و کشورهای اسلامی برای مردم جهان شناخته شده است.
خانم علاسوند بیان کرد: آینده پژوهی تنها می‌تواند یک ابزاری باشد که در اختیار آینده‌سازی قرار بگیرد، به آینده‌پژوهی به معنای پیش‌گویی صرف از آینده نمی‌توان تکیه کرد، بنابراین بحث ما تنها پیرامون این نیست که آینده زنان چه می‌شود.
وی عنوان کرد: خانواده در ایران اسلامی بر مبنای انس و عشق همراه با سلسله مراتب و همچنین تامین غرایض تشکیل شده است و این مبنا همواره در طول تاریخ وجود داشته است.
خانم علاسوند خاطرنشان کرد: دشمنان برای آینده‌سازی سعی کردند در ابتدا این مفاهیم ذهنی از خانواده را تغیر داده و سپس با تغیر رفتار به دنبال تغیر قوانین باشند و اینکه تا کنون در زمینه تصویب قوانین عملکرد موفقی داشته باشند به دلیل عدم همدستی و هماهنگی کامل جامعه انسانی بوده است.