مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم مطرح کرد

نقش بی‌بدیل انقلاب اسلامی در ارتقای جایگاه زن در جامعه

شناسه خبر : 76352

1398/02/12

تعداد بازدید : 212

نقش بی‌بدیل انقلاب اسلامی در ارتقای جایگاه زن در جامعه
مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم با بیان اینکه حقیقتا انقلاب اسلامی نقش بی‌بدیلی در ارتقای جایگاه زن در جامعه معاصر ایفا کرده است گفت: اسلام نگاه واضحی پیرامون مسئله زن دارد اما نگاه‌های غربی همچون فمینیست همواره دچار تغییرات زیادی می‌شود.به گزارش خبرگزاری کوثر حجت‌الاسلام والمسلمین ضمیری در همایش «انقلاب اسلامی؛ زن و خانواده» که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات مرکز تحقیقات زن و خانواده قم برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی پدیده منحصر به فردی در جهان معاصر بود که توانست تحولات متعددی را در منطقه و جهان اسلام رقم بزند.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم افزود: انقلاب اسلامی با مشخصات ارزشمند خود توانست تحولات ارزشی هویتی بینشی و گرایشی را در عرصه‌های مختلف انسانی و اسلامی پدید آورد.
وی با اشاره به اینکه انقلاب توانست نگرش‌های انسان معاصر را ارتقا دهد افزود: یکی از این عرصه‌ها در زمینه زن و خانواده‌ بود، پیش از انقلاب اسلامی الگوی تعالی زن غربی شدن و رها شدن از ارزش‌های معنوی و دینی بود که زن را از هویت اسلامی خود خارج کرده بود اما انقلاب اسلامی هویت جدیدی را برای زنان آغاز کرد و الگوی غربی منحط را به الگوی دینی تغیر داد و بر همین اساس تحولات اساسی بوجود آورد.
حجت‌الاسلام والمسلمین ضمیری با تأکید بر اینکه حیثیت زن حیثیت جامعه اسلامی است، تشریح کرد: امروز بیش از ۳۰ درصد  از هیئت‌های علمی را زنان تشکیل می‌دهند و این رشد در پیش از انقلاب وجود نداشت، همچنین حضور زن در عرصه‌های مختلف علمی، اجتماعی، ورزشی و غیره نشان داد که انقلاب اسلامی نگاه بسته‌ای به زن ندارد.
وی با بیان اینکه حقیقتا انقلاب اسلامی نقش بی‌بدیلی در ارتقای جایگاه زن در جامعه معاصر ایفا کرده است ابراز کرد: اسلام نگاه واضحی پیرامون مسئله زن دارد اما نگاه‌های غربی همچون فمینیست همواره دچار تغییرات زیادی می‌شود.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم خاطرنشان کرد: امروز مسئله حجاب و پوشش به‌عنوان یکی از سنگرهای جبهه فرهنگی مورد هجوم دشمن قرار گرفته و دشمنان مدل‌های غربی و پوشش نامناسب را برای دختران ما به‌عنوان عامل پیشرفت مطرح می‌کنند.
وی اظهار داشت: زن مسلمان نشان داده است که در عرصه‌های مختلف و حتی عرصه ورزش نیز می‌توان با عفاف و حجاب اسلامی حضور افتخار آفرین داشت.
حجت‌الاسلام والمسلمین ضمیری با اشاره به تغیر الگوی پوشش برخی از زنان در قم عنوان کرد: متأسفانه تغییراتی در الگوی پوششی برخی از زنان در قم ایجاد شده است.
وی با تأکید بر اینکه غرب به حجاب به‌عنوان یک سنگر مهم فرهنگی نگاه می‌کند و به دنبال شکستن آن است ادامه داد: مقام معظم رهبری بارها در فرمایشات خود فرمودند که ما از غرب طلبکار هستیم که چرا به زنان ظلم می‌کند و غرب و فرهنگ غربی باید در قبال این ظلم پاسخگو باشند.