همایش انقلاب اسلامی زن و خانواده برگزار شد

شناسه خبر : 76351

1398/02/12

تعداد بازدید : 181

همایش انقلاب اسلامی زن و خانواده برگزار شد
همایش «انقلاب اسلامی زن و خانواده» در مرکز تحقیقات زن و خانواده قم برگزار شد.به گزارش خبرگزاری کوثر، «انقلاب اسلامی؛ زن و خانواده» پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات مرکز تحقیقات زن و خانواده قم برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ضمیری در این همایش اظهار داشت: انقلاب اسلامی پدیده منحصر به فردی در جهان معاصر بود که توانست تحولات متعددی را در منطقه و جهان اسلام رقم زند.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم افزود: انقلاب اسلامی با مشخصات ارزشمند خود توانست تحولات ارزشی هویتی بینشی و گرایشی را در عرصه‌های مختلف انسانی و اسلامی پدید آورد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد تقی ربانی مدیرکل پژوهش‌های عمومی حوزه‌های علمیه خواهران نیز بیان کرد: انقلاب اسلامی و حضور دین در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و حاکمیتی یک اتفاق بی‌نظیر و مبارک است و هنوز همه ابعاد آن به صورت واضح و کامل مشخص نشده است.

خانم علاسوند عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده در این همایش عنوان کرد: ترکیب سوزان انقلاب اسلامی ایران تحولاتی که قدرتمندان سودجوی جهان مد نظر داشتند را تحت تاثیر قرار داد و روند آینده‌سازی این افراد در تمام عرصه‌ها را با مشکل روبرو کرد.
وی افزود: خانواده در ایران اسلامی بر مبنای انس و عشق همراه با سلسله مراتب و همچنین تامین غرایض تشکیل شده است و البته این مبنا همواره در طول تاریخ وجود داشته است.