مبلغ بعثه رهبر معظم انقلاب:

بهترین راه رشد دانش آموزان، برقراری ارتباط دوستی معلم با آنان و کنار زدن واسطه ها است

شناسه خبر : 76281

1398/03/05

تعداد بازدید : 47

بهترین راه رشد دانش آموزان، برقراری ارتباط دوستی معلم با آنان و کنار زدن واسطه ها است
«خانم طاهره سادات موسوی» مبلغ بعثه مقام معظم رهبری گفت: بهترین راه برای رشد دانش آموزان، برقراری ارتباط محبتی و دوستی معلم با آنان و کنار زدن واسطه ها است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، مدرسه علمیه عالی الزهرا سلام الله علیها گرگان همایش علمی «نقش معلم در تعالی جامعه از دیدگاه استاد مطهری» را با حضور جمع کثیری از فرهنگیان این شهرستان برگزار کرد.

خانم طاهره سادات موسوی در این همایش بیان کرد: زمان ظهور امام عصر عجل الله تعالی به سطح آگاهی مردم و تعادل حالات آنان بستگی دارد، چنانچه بتوانند حقیقت را درک کنند و همه طالب حق و حقیقت شوند، لذا با این بیان نقش معلمین در جامعه روشن خواهد شد به طوری که معلمین در تعجیل و یا تأخیر ظهور حضرت حجت نقش مستقیم دارند.

وی افزود: امروز جامعه به لحاظ سطح فرهنگی، رشد چشمگیری یافته و انقلاب اسلامی ایران در این میان نقش بنیادین و اساسی در ایجاد این ترقیات فرهنگی و فکری داشته است.

استاد حوزه یادآور شد: در زمان انقلاب اگر مردم به میدان نمی آمدند، انقلاب به پیروزی نمی رسید بدین معنا که یک رکن این انقلاب امام راحل و رکن دیگرش مردم بودند؛ در حکومت عدل الهی امام زمان عجل الله نیز، باید مردم به این سطح آگاهی برسند لذا معلمین نقش اساسی در رشد و ارتقای سطح آگاهی مردم دارند.

خانم موسوی خطاب به معلمین اداره آموزش و پرورش شهرستان گرگان گفت: پرورش نسبت به آموزش نقش اساسی تری دارد، معلمین علاوه بر ارتقای سطح بینش و آگاهی انسان باید به پیروی از انبیای الهی به تربیت اخلاقی آنان بپردازند.

وی معلمان را پدر و مادر روحانی برای فرزندان معنوی دانست و خاطر نشان کرد: تا زمانی که معلمان خوراک سالم برای فرزندان خود تهیه نکنند، سلامتی اخلاقی آنان تأمین نخواهد شد.

مسئول پاسخگویی به مسائل دینی دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به برتری معلمان بر مادران جسمانی تصریح کرد: نقش معلمان از نقش مادران جسمانی بالاتر و حقوق و احترامشان نیز بیشتر است البته در صورتی که  به درستی ایفای نقش نمایند.

خانم موسوی ایفای نقش یک معلم را متوقف بر این حقیقت دانست که راه و منش او بر دانش آموزان تاثیرگذار بوده و در مقابل عروج یا سقوط آنان مسئول هستند.

وی خطاب به معلمین تاکید کرد: همانگونه که در قرآن کریم تزکیه مقدم بر تعلیم ذکر شده است، می طلبد یک معلم در راستای تزکیه و تهذیب شاگردان خود همت بگمارد و نقش سازنده داشته باشد که برای دسترسی به آن نقش باید در ابتدا به تزکیه خود بپردازد.

مبلغ بعثه مقام معظم رهبری بر بها دادن به اخلاق حرفه ای توصیه کرد و گفت: دنیای امروز به لحاظ اخلاق حرفه ای به ظاهر پیشرفت نموده است منتهی این اخلاق، الهی نبوده، این وظیفه معلمین است که آن را عملی و الهی نمایند.

خانم موسوی ابراز کرد: همه معلمان و مربیان باید در راستای ارتقای سطح آگاهی خود تلاش کرده تا در سایه آن بتوانند خوراک سالم تهیه نموده و آن را به فرزندان معنوی خود منتقل نمایند.

وی در پایان افزود: بهترین راه برای رشد دانش آموزان، برقراری ارتباط محبتی و دوستی معلم با آنان و کنار زدن واسطه هاست؛ علاوه بر بهداشت جسمانی باید به افزایش بهداشت روح پرداخته به طوری که حتی بهداشت روحی را افزایش دهید زیرا آثار بیشتری دارد.

استاد دانشگاه در پایان به سوالات بسیاری که از سوی شرکت کنندگان مطرح گردید، پاسخ داد.