آیت الله العظمی نوری همدانی:

مجاهدات روحانیت در خدمت رسانی به سیل زدگان یادآور دوران دفاع مقدس است

شناسه خبر : 76084

1398/02/04

تعداد بازدید : 44

مجاهدات روحانیت در خدمت رسانی به سیل زدگان یادآور دوران دفاع مقدس است
مرجع تقلید شیعه گفتند: حضرت آیت الله نوری همدانی با تجلیل از مجاهدات روحانیت در خدمت رسانی به سیل زدگان،گفتند: نباید به موضوع سیل زدگان به عنوان یک کار موقت نگاه کرد بلکه تا زمانی که ضررها جبران شده و ساختمان ها ساخته شود باید کمک رسانی ها را ادامه داد.


به گزارش خبرگزاری کوثر، حضرت آیت الله نوری همدانی امروز در درس خارج خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به اشاره به مشکلات سیل زدگان، بر لزوم استمرار کمک رسانی ها به مردم آسیب دیده تا سامان پیدا کردن اوضاع تأکید کردند.

ایشان با اشاره به مجاهدت طلاب و روحانیت در خدمت رسانی به سیل زدگان افزودند: متأسفانه رسانه ها به خوبی حضور روحانیت در خدمت رسانی به سیل زدگان کشور را منعکس نکردند اما شاهد مجاهدت های بزرگ علما و روحانیت در سیل اخیر برای کمک به مردم بودیم.

معظم له با بیان این که روحانیت در هر زمینه ای که توانایی داشت برای خدمت و کمک به مردم آسیب دیده اقدام کرد، اظهار داشتند: روحانیت در سیل اخیر از فعالیت های تبلیغی تا حمل و نقل و پاکسازی خانه ها و خیابان ها فعال بودند و خدمت کردند.

ایشان حضور روحانیت در سیل اخیر را یادآور دوران دفاع مقدس دانستند و ادامه دادند: همانگونه که مردم در دوران دفاع مقدس فوج فوج با علما به جبهه ها می رفتند امروز نیز اینگونه است، واقعا باید از کمک های مردم و طلاب تشکر کرد و این کمک رسانی ها باید ادامه داشته باشد.

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که تا از بین رفتن تمام مشکلات سیل زدگان کمک ها باید ادامه داشته باشد، ابراز داشتند: نباید به موضوع سیل زدگان به عنوان یک کار موقت نگاه کرد بلکه تا زمانی که ضررها جبران شده و ساختمان ها ساخته شود باید کمک رسانی ها را ادامه داد.

ایشان عنوان کردند: حوزه های علمیه نیز مانند همیشه باید در کنار مردم باشند و با کمک های مادی و معنوی خود یاری رسان باشند، مسؤولان نیز افزون بر تأمین نیازها باید با اقدام سریع خسارات را جبران کنند و مردم را تنها نگذارند، مردم بدانند که حوزه و علما همواره در کنار آن بوده و خادم ملت هستند.