مبلغ دینی :

حصول معرفت نیازمند خواست و سعی انسان است

شناسه خبر : 76038

1398/02/05

تعداد بازدید : 68

حصول معرفت نیازمند خواست و سعی انسان است
حجت الاسلام و المسلمين اميري مبلغ دینی حصول معرفت را نیازمند خواست و سعی انسان دانست.

به گزارش خبرگزاري كوثر از استان فارس، حجت الاسلام والمسلمين اميري در نشست مهدويت با موضوع«انتظارو وظايف منتظران در زمان غيبت» كه با همت و حضور طلاب و كادر مدرسه علميه الزهرا(سلام الله عليها) و عموم مردم روستاي ده زير در مسجدحضرت ابالفضل(علیه السلام)  روستا برگزارشد، بيان داشت: يكي از وظايف مومنان در زمان غيبت امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف) طلب معرفت از خداي متعال و دعا در زمينه ظهور است.

وی در ادامه افزود: حصول معرفت، سعي و خواست انسان را مي طلبد وليكن كسب معرفت نوري است كه خداوند متعال در قلب هر كسي كه بخواهد قرار مي دهد، لذا بايد حصول معرفت را از خداوند متعال طلب و با دعا به درگاه الهي آن را درخواست کرد.

حجت الاسلام والمسلمین اميري ضمن بيان روايتي از امام  صادق(علیه السلام)، معرفت را ساخته خداوند متعال دانست و با تاكيد بر دعا و استجابت به درگاه خداوند براي حصول شناخت نسبت به امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف)، مردم را به شناخت حجت حق و رعايت فرامين الهي توصيه کرد.

وي در پايان با بيان داستانهايي از افتخارات مومنين و ملازمين ركاب امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف) گفت: ملازمين ركاب امام زمان كساني هستند كه وقتي صبح از خانه خود خارج مي شوند بوي عطر امام را استشمام و به وسيله بوي عطر، به سمت امام خود مي روند و دستورات و فرامين امام خود را انجام مي دهند.