کارشناس شبکه بهداشت و درمان:

مراقبت اوليه بهداشتي راهي به سوي پوشش همگاني سلامت است

شناسه خبر : 76036

1398/02/05

تعداد بازدید : 68

مراقبت اوليه بهداشتي راهي به سوي پوشش همگاني سلامت است
خانم معظمي كارشناس شبکه بهداشت و درمان مراقبت اوليه بهداشتي را راهي به سوي پوشش همگاني سلامت عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاري كوثر از استان فارس، خانم معظمي در نشست«مراقبت اوليه بهداشتي راهي به سوي پوشش همگاني سلامت» كه با حضور طلاب، اساتيد،  كادر و دانش آموختگان در سالن اجتماعات مدرسه علميه الزهرا(سلام الله عليها) برگزار شد، بيان داشت: سلامت براي همه مردم به خصوص زنان امري ضروري بوده و براي اطمينان از آن بايد آزمايشاتي انجام دهند.

وي در ادامه گفت: بيماريها با توجه به سن، وراثت و محيط موارد گوناگون داشته كه براي هر يك ازآنها آزمايشات خاصي وجود دارد و  پس از تشخيص توسط پزشك متخصص بايد داروها و رژيم غذايي مناسب استفاده شود تا از پيشرفت بيماري جلوگيري و بهبود کامل حاصل شود.

كارشناس بهداشت با بيان اينكه خانم هايي كه قصد مادر شدن دارند از حساسيت بيشتري برخوردارند، گفت:  سه ماه قبل از بارداري بايد از رژيم غذايي خاص و همچنین داروهايي در جهت افزايش ويتامين ها و آهن بدن استفاده كرد و بانوان باید قبل بارداری  تحت نظر پزشك باشند.

خانم معظمي در پايان در توصيه به طلاب از ارزش سلامتي سخن گفته و افزود: احكام دين مقدس اسلام منحصر به مسائل روحي و عقلي نبوده،  بلكه جسم را نيز شامل شده و عقل سالم در بدني سالم است.