موسس مدرسه علمیه فاطمه الزهراء (س) آمل مطرح کرد:

ضرورت آموزش مهارتهای زندگی در مدارس آموزش و پرورش

شناسه خبر : 76033

1398/02/04

تعداد بازدید : 87

ضرورت آموزش مهارتهای زندگی در مدارس آموزش و پرورش
موسس مدرسه علمیه فاطمه الزهراء (سلام الله عليها) آمل گفت: مهارتهای زندگی باید برای دانش آموزان به خصوص دختران دبیرستانی به خوبی تبیین و تدریس شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از مازندران، آقای حامدی در ویژه برنامه بازدید حدود 80 نفر از دانش آموزان دختر مقطع متوسطه اول و دوم مدارس شهرستان آمل از مدرسه علمیه فاطمه الزهراء (سلام الله علیها) آمل ضمن معرفی حوزه علمیه خواهران و شرایط و مزایای تحصیل در این مکان مقدس بیان کرد: شما در مقطعی قرار گرفته اید که باید مهارتهای زندگی را به خوبی فرا گرفته و در زندگی اجرا کنید.
وی افزود: شما در مکان حوزه وارد شده اید که متنسب به امام زمان (عج الله تعالی فرجه) است؛ ایشان از ما انتظار دارد تا چند مهارت را در زندگی خویش آموخته و رعایت کنیم که اولین آن، ارتباط با خداست.
وی گفت: ارتباط با خداوند، سه جلوه دارد؛ که یکی از  آن ها، انس با قرآن است و همانطور که در احادیث وارد شده، قرآن ثقل اکبر و امام زمان (عج الله تعالی فرجه) ثقل اصغر است.
استاد حوزه تصریح کرد: دعا یکی دیگر از راههای ارتباط با خداوند است؛ در حقیقت، دعا، قرآن صاعدی است که از زمین به آسمان عروج می کند.
وی اضافه کرد: سومین راه ارتباط با خدا، نماز و ملاقات با معبودی است که همه امور ما به دست او است؛ لذا  باید به این امر  اهمیت داده و توجه ویژه ای داشته باشیم
موسس مدرسه علمیه خواهران آمل در ادامه دومین مهارت لازم در زندگی را ترک گناه دانسته و تاکید کرد: ارتکاب گناه، ممکن است برای همه پیش آید، اما باید مهارت لازم جهت ترکش را داشته باشیم؛ هم چنین باید مهارت کنترل زبان را به دست آورده و همواره صداقت و راستگویی را در پیش بگیریم.
آقای حامدی تصریح کرد: یکی دیگر از مهارت های مهمی که امام زمان (عج الله تعالی فرجه) از ما انتظار دارد، نیت درست داشتن است که باید در همه کارها نیت خالصانه داشته و ریا نداشته باشیم.