آیت الله العظمی نوری همدانی:

سپاهیان اسلام در مقابل آمریکا مقتدرانه بایستند

شناسه خبر : 75955

1398/02/02

تعداد بازدید : 107

سپاهیان اسلام در مقابل آمریکا مقتدرانه بایستند
حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: یکی از ۱۲ شروطی که آمریکا برای مذاکره با ایران گذاشته دست کشیدن از اسلام بوده و دائما به دیگران اینگونه القا می کنند که ایرانیان با ماجراجویی های خود یک فرد میانه رو در بین خود ندارند و در چنین شرایطی سپاهیان اسلام باید در مقابل این دشمن مقتدرانه ایستادگی کنند.


به گزارش خبرگزاری «حوزه»،، حضرت آیت الله نوری همدانی عصر امروز در دیدار حجت الاسلام والنسلمین حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، اظهار داشتند: از ویژگی های مهم یک فرمانده این است که در برابر ضعفا خیرخواه و رحم دل باشد و در عین حال نسبت به دشمنان دارای اقتدار باشد.

ایشان افزودند: سپاهیان از جمله کسانی هستند که امنیت را ایجاد می کنند و کسی باید به عنوان فرمانده انتخاب شود که خیرخواه نسبت به دین خدا باشد.

این مرجع تقلیدگفتند: یکی از 12 شروطی که آمریکا برای مذاکره با ایران گذاشته دست کشیدن از اسلام بوده و دائما به دیگران اینگونه القا می کنند که ایرانیان با ماجراجویی های خود یک فرد میانه رو در بین خود ندارند و در چنین شرایطی سپاهیان اسلام باید در مقابل این دشمن مقتدرانه ایستادگی کنند.

حضرت آیت الله نوری همدانی بیان کردند: شجاعت و داشتن سوابق مناسب در جنگ ها نیز از دیگر ویژگی های مهم فرماندهان و سپاهیان در صدر اسلام بود و به فرمود امیرالمومنین(ع) انسان های تنبل اگر در برابر دشمنان ضعف نشان دهند تمام لشکر را بدنام می کنند و این نشان دهنده این است که اسلام به عزت مسلمین اهمیت قائل است.

ایشان ادامه دادند: تخصص و آشنایی با فنون جنگی از ویژگی های مهم سپاهیان بوده که در اسلام موردتاکید قرار گرفته است، از دیگر ویژگی های مهم این گروه معنویت بالا است و در صدر اسلام کسانی که نسبت به قرآن شناخت بیشتری داشتند در صفوف اول جنگ ها قرار داشتند.

این مرجع تقلیدخاطرنشان کردند: سپاه باید دو نوع قدرت داشته باشد، نخست از نظر مادی و تخصص و دوم از نظر معنویت به درجات بالایی از قدرت و اقتدار برسد، در دوران دفاع مقدس کنار هر جنگجویی یک سجاده وجود داشت و درباره خصوصیات یاران امام زمان(عج) نقل شده که این افراد از عبادت کنندگان در شب هستند.

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه نماز شب، تهجد و انس با ادعیه برای سپاهیان اسلام بسیار مهم است، ابراز کردند: کسی که در برابر دشمنان تن به تسلیم بدهد در حالی که زخم های سنگین نداشته و می تواند جنگ کند از مسلمانان نیست و یک جنگجوی مسلمان باید به قدری به نبرد با دشمنان بپردازد تا به فیض شهادت نائل شود.