با همکاری ایران برگزار شد؛

نشست مهدویت در سازمان قرآن و عترت اوگاندا

شناسه خبر : 75882

1398/02/02

تعداد بازدید : 202

نشست مهدویت در سازمان قرآن و عترت اوگاندا
نشست «شناخت مهدویت و انتظار» با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در اوگاندا در سازمان اسلامی قرآن و عترت این کشور برگزار و در آن ابعاد و زوایای مهدویت تشریح شد.


به گزارش خبرگزاری کوثر، به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ به مناسبت میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عج) نشست دینی «شناخت مهدویت و انتظار» با حضور علما، فرهیختگان، استادان و اعضای انجمن‌های اسلامی کامپالا و همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان اسلامی قرآن و عترت اوگاندا برگزار شد.

بررسی اهمیت انتظار در اسلام و نقش آن در بصيرت و بيداری، شناخت فلسفه و ابعاد سازنده انتظار، معرفی حضرت مهدی(عج) در اديان الهی و جايگاه اعتقاد به منجی موعود از مطالبی بود که آدم سبیالا، استاد دانشگاه و تحلیلگر اسلامی، به آنها پرداخت کرد.

حجت‌الاسلام رضوی، روحانی اعزامی از جمهوری اسلامی ایران، نیز در این نشست به بیان جایگاه اهل البیت(ع)، فلسفه غیبت امام عصر(عج) و اهداف و وظایف مسلمانان در زمان غیبت پرداخت.

در ادامه، شیخ مولومبا، رئیس سازمان قرآن و عترت اوگاندا، با اشاره به غیبت صغری و کبری حضرت مهدی موعود(عج) گفت: انبیای الهی در طول تاریخ از ظهور مجدد حضرت مهدی(عج) خبر داده‌اند که حکومتی مبتنی بر عدل در جهان مستقر خواهد کرد.

محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی ایران در اوگاندا، هم در سخنانی به جایگاه فرهیختگان و امامان جمعه و جماعات و نقش آن‌ها در آماده‌سازی و روشنگری مسلمانان در مورد انجام وظایفشان در زمان غیبت منجی عالم بشریت پرداخت.

وی با بیان اینکه اعتقاد به مهدویت از ضروریات دین مبین اسلام است، گفت: با ظهور مهدی موعود(عج) ظلم و ستم، بی عدالتی، زیاده خواهی و هرگونه تبعیض از بین خواهد رفت.