مسئول دفتر امام جمعه بندرترکمن:

تحقق شرایط ظهور امام زمان(عج) منوط به تلاش های حق جویان و مهدی باوران است

شناسه خبر : 75816

1398/02/01

تعداد بازدید : 79

تحقق شرایط ظهور امام زمان(عج) منوط به تلاش های حق جویان و مهدی باوران است
مجتبی لازری بیان کرد: سنت الهی بر این امر تعلق گرفته که با عدم فراهم شدن شرایط، ظهور حجت محقق نخواهد شد و تحقق این شرایط منوط به تلاش های پیگیر تمامی حق جویان و مهدی باوران است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، مدرسه علمیه فاطمه الزهراء سلام الله علیها شهرستان بندرترکمن جشن نیمه شعبان را با حضور مدیر، معاونان، اساتید و طلاب، جمعی از بانوان این شهرستان و دانش آموزان مدرسه دخترانه امام مهدی عجل الله برگزار کرد.

حجت الاسلام و المسلمین لازری در این مراسم گفت: سنت الهی بر این امر تعلق گرفته؛ تا شرایط مهیا نشود، ظهور حجت هم محقق نخواهد شد و تحقق این شرایط منوط به تلاش های پیگیر تمامی حق جویان و مهدی باوران است.

وی عصر غیبت را فرصتی برای زمینه سازی ظهور دانست و ادامه داد: مهیا ساختن روح و جسم مقدمه آن است که با طلوع پیشوای غائب جهان، گشایش در کلیه امور زندگی بشریت پدید آید.

مسئول دفتر امام جمعه شهرستان بندرترکمن اذعان کرد: در روایات، برترین اعمال امت انتظار فرج دانسته شده و ارزش و مقام منتظر برابر شهید در راه خدا قرار گرفته که این انسان در زمره برترین انسان ها محسوب می شود.

حجت الاسلام لازری مهمترین فرصت زمینه سازی را بیداری معرفی کرد و گفت: انسان بایستی بیدار، آخرت باور و با اخلاص باشد تا بتواند خفته ای را بیدار، و او را متوجه مسئولیتش کند.

وی خاطرنشان کرد: هر انسانی که از عطر دل انگیز معرفت مهدوی بهره گیرد و شب و روز نام حضرت را بر زبانش جاری کند، خفتگان این عرصه را بیدار می کند؛ لازمه بیدار کردن، بیدار بودن است.

گفتنی است جشن لحظات انتظار با زمزمه های مناجات شعبانیه، مولودی خوانی، نماز جماعت و توزیع غذای تبرکی صاحب الزمان عجل الله در بین منتظران مهدی موعود خاتمه یافت.