برگزاری ۱۹ مسابقه قرآن از سوی ایران در هند

شناسه خبر : 75774

1398/01/31

تعداد بازدید : 182

برگزاری ۱۹ مسابقه قرآن از سوی ایران در هند
رایزنی فرهنگی ایران در هند فعالیت‌های قرآنی متعددی در این کشور اجرا کرده که از آن جمله برگزاری ۱۹ دوره مسابقات سالانه سراسری قرآن در رشته حفظ کل و قرائت بوده است.


به گزارش خبرگزاری کوثر، امسال رایزنی فرهنگی ایران در دهلی نو نمایندگانی را از هند برای حضور در رخدادهای قرآنی کشورمان اعزام کرد که از آن جمله حضور یک قاری و حافظ در سی وششمین مسابقات بین المللی قرآن کریم و یک روشندل حافظ قرآن در سومین دوره مسابقات قرآن نابینایان در مصلای تهران بود.

بنا به اعلام رایزنی فرهنگی ایران در هند، در مسابقات نابینایان، سید نورالحق روشندل هندی و حافظ کل قرآن رتبه سوم را کسب کرد. این حافظ هندی به همت رایزنی فرهنگی ایران در دهلی نو برای مسابقات قرآن ایران انتخاب و اعزام شده بود.

برگزاری ۱۹ دوره مسابقات سالانه سراسری قرآن در هندوستان با حضور ۱۵۰ شرکت‌کننده در رشته حفظ کل و قرائت، برگزاری کارگاه‌های آموزش قرآن برای مربیان قرآنی، برگزاری نمایشگاه یا حضور در نمایشگاه‌های قرآنی و هماهنگی حضور قاریان ایرانی در مسابقات و محافل هندی از دیگر فعالیت‌ها در حوزه قرآن است که رایزنی فرهنگی ایران در دهلی نو در کنار انتخاب، معرفی و هماهنگی اعزام شخصیت‌ها، پژوهشگران، هنرمندان و متسابقان قرآنی برای حضور در ایران انجام داده است.