مدیر مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان:

استفاده صحیح از قوای جوانی طبق آموزه های دینی سلامت فرد و جامعه را در بردارد

شناسه خبر : 75624

1398/03/22

تعداد بازدید : 107

استفاده صحیح از قوای جوانی طبق آموزه های دینی سلامت فرد و جامعه را در بردارد
مدیر مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان جوانی را بهار عمر انسان دانست و افزود: مدیریت و قرار دادن قوای جوانی در مسیر درست و استفاده صحیح از آن طبق آموزه های دینی سلامت جوان و جامعه را در بر خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، خانم طاهری، مدیر مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان ضمن تبریک ولادت سراسر نور شبه رسول، حضرت علی اکبر(علیه السلام) و روز جوان بیان کرد: در زیبایی روز جوان همین بس که روز میلاد حضرت علی اکبر(علیه السلام) به نام این روز مزین شده است.

وی جوانی را بهار عمر انسان دانست و افزود: جوان در این دوران سرشار از نیرو، نشاط، شادابی، عشق و امید است لذا مدیریت و قرار دادن این قوا در مسیر درست و استفاده صحیح از آن طبق آموزه های دینی سلامت جوان و جامعه را در بر خواهد داشت.

مدیر این مدرسه با ارائه راهکارهایی از قبیل دوستی با خداوند متعال، مراقبت از خویش، داشتن هدف و برنامه در زندگی، مطالعه و کسب دانش جهت شناخت و تقویت قوای درونی اذعان کرد: جوان با به کار گرفتن این فرمول ها می تواند بر اوضاع و ایجاد تغییرات مطلوب مسلط شده و در مسیر صحیح گام بردارد.

وی به صفای باطن و فضیلت خواهی نسل جوان اشاره کرد و گفت: در ایام جوانی میل به فضیلت خواهی در انسان بیدار می شود و روح خوبی ها را زودتر می پذیرد.

طاهری با استناد به حدیثی از امام علی(علیه السلام) اظهار کرد: دل نوجوان مانند زمین آماده است که هر بذری در آن افشانده شود، می پذیرد.

وی در پایان توصیه کرد: جوانی و نشاط نعمت بزرگی است که در روز قیامت از آن سوال می شود لذا قدر و ارزش آن را دانسته و از این نعمت الهی بهره صحیح و کافی را ببرید.