استاد حوزه:

طلبه کارآمد در تشخیص انحرافات و شبهات قوی باشد

شناسه خبر : 75599

1398/03/22

تعداد بازدید : 96

طلبه کارآمد در تشخیص انحرافات و شبهات قوی باشد
خانم لشکری استاد حوزه گفت: هر چه طلبه در تشخیص انحرافات دقیق تر و قدرت حدس شبهات مخفی و پنهان را پیش از بروز آسیب داشته باشد، موفق تر و کارآمدتر خواهد بود.

به گزارش خبرگزاري كوثر از گلستان، خانم لشکری در نشست تربیتی با موضوع«طلبه در جامعه امروز»، در جمع طلاب و اساتید مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه(سلام الله علیها) گرگان گفت: طلبه ای موفق است که رشد جامع، هماهنگ و متوازن داشته و همه عناصر لازم در تعریف طلبه را در شخصیت خود فراهم آورده باشد.

وی تصریح کرد: رشد همه جانبه را باید ناظر به اهداف و رسالت های صنف روحانیت دانست تا در ایفای نقش اجتماعی، تاثیر پررنگ تری حاصل گردد.

استاد حوزه، مراد از نصاب طلبگی را جوهره طلبگی دانست و اضافه کرد: طلبه کسی است که عمده زمان و توان خود را صرف وظایف و رسالت های نهاد روحانیت کند.

لشکری تاکید کرد: برای آنکه طلبه در اختصاص زمان و توان خود به رسالت های حوزوی  موفق باشد، باید به سه عنصر تفقه، تزکیه و ایفای نقش اجتماعی در حد اعلا متصف و ملتزم باشد.

وی با اشاره به اینکه طلبه باید با دین خدا به صورت کامل، موزون و متناسب آشنا باشد، تصریح کرد: در راستای ایفای نقش اجتماعی و مهم طلبه، پالایش روح و برخورداری از اخلاق فاضله از عناصر مهم و لازم است.

مبلغ حوزه با بیان این که طلبه پیش از آن که طلبه باشد، یک انسان است، گفت: ارتقای معنوی و تهذیب نفس، وظیفه طلبگی محسوب نمی شود بلکه رسالت انسانی طلبه است.

کارشناس فرهنگی، هنر آموزه های دینی را از مهم ترین برخورداری های طلبه دانست و افزود: هر چه طلبه در تشخیص انحرافات دقیق تر باشد و قدرت حدس شبهات مخفی و پنهان را پیش از بروز آسیب داشته باشد، موفق تر و کارآمدتر است.