به کوشش حوزه هنری استان کرمان

«باغ پنج انگشت» ۲۷ فروردین در کتابخانه ملی کرمان رونمایی می‌شود

شناسه خبر : 75518

1398/01/25

تعداد بازدید : 39

«باغ پنج انگشت» ۲۷ فروردین در کتابخانه ملی کرمان رونمایی می‌شود
«باغ پنج انگشت» به کوشش کیوان براهام که مجموعه داستانی از نویسندگان جنوب استان کرمان است، سه‌شنبه ۲۷ فروردین در کتابخانه ملی کرمان رونمایی می‌شود.


به گزارش خبرگزاری کوثر کیوان براهام، گردآورنده این مجموعه گفت: حوزه هنری استان کرمان مراسم رونمایی از کتاب مجموعه داستان «باغ پنج انگشت» را از ساعت ۱۷ روز سه‌شنبه ۲۷ فروردین در کتابخانه ملی کرمان، سالن استاد باستانی پاریزی برگزار می‌کند. «باغ پنج انگشت» مجموعه داستان‌هایی از نویسندگان جنوب استان کرمان است.

وی افزود: در این برنامه من و آقای علی ملازاده، از مدرسان داستان نویسی کرمان سخنرانی کرده و قرار است پنج نفر از نویسندگان داستان‌های «باغ پنج انگشت» هم سخنرانی و داستان خوانی کنند.

مجموعه «باغ پنج‌انگشت» به کوشش و گردآوری کیوان براهام با شمارگان دو هزار نسخه، ۲۱۶ صفحه و بهای ۲۰ هزار تومان از سوی انتشارات دوات معاصر منتشر شده است.

در این مجموعه ۳۰ داستان از ۳۰ نویسنده جنوب استان کرمان گردآوری شده است. براهام در مقدمه این کتاب نوشته است: «جنوب کرمان سرزمینی افسانه‌ای با تمدنی کهن، که خط یافته شده‌اش سیصد سال از خط به اصطلاح ایلامی بیشتر قدمت دارد و نقش و نگار بر اشیا کشف شده‌اش گویای هزاران قصه، افسانه و رازهای نهفته است. این دیار فقدان تمام یادگاری‌های انسانیت است. مجموعه حاضر بر آن است که صدای داستان نویسان هفت شهرستان جنوب کرمان باشد و این مجموعه بر مبنای اهداف مشخصی همچون معرفی داستان و داستان نویسان جنوب استان کرمان، به مردم خود منطقه، ایران و شاید هم جهان، همچنین ترغیب نویسندگان جوان و نوجوان به نوشتن داستان و رمان شکل گرفته است.»