یک نویسنده مطرح کرد؛

تامین نیازهای فرهنگی سیل‌زدگان به‌اندازه خوراک و پوشاک اهمیت دارد

شناسه خبر : 75516

1398/01/25

تعداد بازدید : 33

تامین نیازهای فرهنگی سیل‌زدگان به‌اندازه خوراک و پوشاک اهمیت دارد
مژگان شیخی گفت: همان اندازه که تأمین خوراک و پوشاک کودکان سیل‌زده مهم است، تأمین نیازهای فرهنگی و روانی آنها هم ضروری است. چون افسردگی‌ در سنین پایین تمام زندگی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.


به گزراش خبرگزاری کوثر مژگان شیخی، نویسنده کودک و نوجوان درباره راه‌اندازی پویش بهار مهربانی برای رساندن کتاب و اسباب‌بازی به کودکان مناطق سیل‌زده کشور، گفت: چنین فعالیت‌هایی برای زنده نگه داشتن امید و بالا بردن روحیه کودکان سیل‌زده اقدامی ضروری و ارزشمند است.

وی امدادرسانی فرهنگی به کودکان آسیب‌دیده از سیل را اقدامی به‌جا و به‌موقع دانست و افزود: نمی‌توان انکار کرد کودکانی که درگیر سیل شده‌اند، در کنار از دست دادن همه خانه و زندگی خود که باید به شکلی جبران شود، از نظر روحی نیز ضربه سنگینی خورده‌اند. در این شرایط داشتن روحیه خوب و امیدوار بودن موضوع بسیار مهمی است. چرا که وقتی امید در دل آنها از بین برود، تأمین نیازهای اولیه هم نمی‌تواند آنها را به زندگی گذشته خود بازگرداند. به این‌ترتیب ارسال کتاب و اسباب‌بازی و اعزام کتابداران و نیروهای ارائه دهنده خدمات فرهنگی با محوریت «امید به زندگی» می‌تواند در حفظ روحیه و زنده نگه داشتن این امید این عزیزان بسیار مفید باشد.

این نویسنده با اشاره به وقوع برخی بلایای طبیعی در کشور طی چند سال گذشته گفت: چنین اقداماتی به ما نشان می‌دهد که می‌توانیم با امید و داشتن روحیه بالا از این سختی‌های پیش آمده عبور کنیم. معتقدم به‌همان اندازه که تأمین خوراک و پوشاک برای کودکان سیل‌زده مهم است، تأمین نیازهای فرهنگی، روحی و روانی هم برای آنها ضروری و مهم است. چون افسردگی به‌ویژه در سنین پایین تمام زندگی فرد را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

شیخی با اشاره به شرکت در پویش «بهار مهربانی» گفت: من با تحویل یک سری کتاب به نزدیک‌ترین کتابخانه عمومی محل زندگی خودم در این پویش شرکت می‌کنم و از مردم نیز دعوت می‌کنم با اهدای کتاب‌های خوانده شده و اسباب‌بازی‌ها به نزدیک‌ترین کتابخانه عمومی محل زندگی‌شان در این پویش شرکت کنند.

بهار مهربانی، عنوان پویشی است که از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی شامل کتاب و اسباب‌بازی و ارسال آن به مناطق سیل‌زده، راه‌اندازی شده است.