درخواست آیت الله العظمی مکارم از مردم و مسئولان:

حل مشکلات سیل بدون همکاری مردم میسر نیست/به یاری هموطنان خوزستانی خود بشتابید

شناسه خبر : 75506

1398/01/23

تعداد بازدید : 35

حل مشکلات سیل بدون همکاری مردم میسر نیست/به یاری هموطنان خوزستانی خود بشتابید
مرجع تقلید شیعه گفت: بارها گفته ایم مشکلات سیل اخیر در همه نقاط کشور از جمله خوزستان بدون همکاری عموم مردم و حتی ایرانیانی که در خارج زندگی می کنند میسر نیست، هرچند خدمات دولت و سپاه و ارتش جمهوری اسلامی و سایر نهادها بسیار با ارزش بوده است.


به گزارش خبرگزاری کوثر، آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی درباره مشکلات مهم سیل خوزستان با صدور بیانیه ای، مردم و مسئولان را برای حل این مشکلات به یاری طلبیدند که  متن آن به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

استان خوزستان از بهترین استان های کشور و مردم آن از بهترین هموطنان ما هستند آنها بسیار خونگرم و مهربان و مجاهدند و شهیدان فراوانی که در جنگ تحمیلی نثار کشور و نظام کردند بهترین دلیل بر علاقه آنها به نظام و کشور است.

 

به همین دلیل سیل اخیر که مشکلات فراوانی برای این عزیزان فراهم ساخته برای ما بسیار دردناک است. بارها گفته ایم مشکلات سیل اخیر در همه نقاط کشور از جمله خوزستان بدون همکاری عموم مردم و حتی ایرانیانی که در خارج زندگی می کنند میسر نیست، هرچند خدمات دولت و سپاه و ارتش جمهوری اسلامی و سایر نهادها بسیار با ارزش بوده است.

 

اینجانب ضمن کمک ناچیزی در دو مرحله سیصد و پنجاه میلیون تومان از طريق هلال احمر و کمیته امداد به این برنامه کمک کردم و اکنون تصمیم بر این شد جمعی از فضلای جوان حوزه (در مرحله اول حدود ۵۰ نفر) که در مؤسسة دار الاعلام لمذهب اهل البيت (ع) همکاری دارند با امکاناتی به خوزستان بفرستیم تا به یاری هموطنان خوزستانی خود بشتابند و مخصوصا به مسائل فرهنگی آنها نیز اهمیت فراوان بدهند و تا آنجا که در توان دارند در این راه بکوشند و از آلام مردم عزیز خوزستان بکاهند.

 

توفيق همگان را در خدمت رسانی به همه سیل زدگان از خداوند متعال مؤكدا تقاضا دارم.

 

ناصر مکارم شیرازی

22 اسفندماه 98