حجت‌الاسلام والمسلمین بهجت‌پور:

مراکز مشاوره سطح کارآمدی حوزه را بالا می‌برند

شناسه خبر : 75505

1398/01/22

تعداد بازدید : 104

مراکز مشاوره سطح کارآمدی حوزه را بالا می‌برند
مدیر حوزه‌‌های علمیه خواهران کشور با بیان اینکه مراکز مشاوره و مراکز پژوهش می‌توانند سطح کارآمدی حوزه را به شدت بالا ببرند گفت: خواهران طلبه آمادگی بسیار بالایی دارند و می‌توانند نقش‌های بسیار ارزنده‌ای را در جامعه ایفا کنند.

به گزارش خبرگزاری کوثر، حجت‌‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت‌پور در مراسم افتتاح اولین مرکز مشاوره حوزه‌ علمیه خواهران در استان هرمزگان بیان کرد: ظرفیت حوزه‌های علمیه خواهران در استان‌ها بسیار بالا است و استفاده از این ظرفیت احساس نیاز زیادی می‌شود.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور با اشاره به ارتقای کیفیت علمی طلاب حوزه‌های علمیه خواهران اظهار کرد: در گذشته برخی تصور می‌کردند که حوزه‌های علمیه خواهران تنها برای برطرف کردن نیاز مجالس مذهبی زنانه هستند، اما امروز حضور زنان عالمه در مسائل مختلف مانند مشاوره و کارشناسی مسائل اسلامی زنان مورد توجه قرار گرفته است.

حجت‌ الاسلام والمسلمین بهجت‌پور بیان کرد: خواهران طلبه آمادگی بسیار بالایی دارند و می‌توانند نقش‌های بسیار ارزنده‌ای را در جامعه ایفا کنند.

مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور افزود: کارآمدی حوزه‌های علمیه خواهران از مسائل بسیار مهمی که نسبت به آن توجه ویژه‌ای داریم، اگر خواهران طلبه احساس کارآمدی داشته باشند و جامعه هدف نیز بداند که کارآمد هستند می‌توانند حضور بسیار موثرتری ایفا کنند.

وی با بیان اینکه مراکز مشاوره و مراکز پژوهش می‌توانند سطح کارآمدی حوزه را به شدت بالا ببرند تشریح کرد: برای اینکه طلاب بتوانند مشاوره‌های حرفه‌ای و پژوهش‌های حرفه‌ای انجام دهند فاصله زیادی دارند و سطح دو برای انجام مشاوره حرفه‌ای زود است، اما به دلیل احساس نیاز جامعه و اشتیاق طلاب فعالیت‌های خود را شروع کردیم.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران خاطرنشان کرد: ایجاد مراکز پژوهشی و مشاوره بار زیادی از مسئولیت را متوجه خواهران طلبه مشغول در این مراکز می‌کند و این افراد باید در تشخیص و مشاوره‌های و پژوهش‌های خود دقت ویژه‌ای داشته باشند.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حصاری نیز در این مراسم بیان کرد: با اقداماتی که از پیش صورت گرفت و آمادگی‌هایی که فراهم شده امیدواریم که این مرکز مشاوره به جایگاه شاخص خود برسد.
معاون پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران کشور افزود: بنای ما بر ایجاد یک شبکه علمی از مراکز پژوهشی در تمام کشور است و پس از راه‌اندازی تعداد دیگری از مراکز پژوهشی در نقاط مختلف کشور این شبکه را ایجاد می‌کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته کتابخانه‌های کشور را متصل کردیم، در مراکز پژوهشی نیز یک شبکه ایجاد می‌کنیم تا توزیع موضوعی مناسبی به وجود بیاید و خواهران طلبه به موضوعات مهم و موردنیاز در امر پژوهش بپردازند.
حجت‌الاسلام والمسلمین حصاری با اشاره به رویکرد پژوهشی در سطح سه حوزه‌های علمیه خواهران عنوان کرد: این رویکرد را با احتیاط و توجه به کارآمدی طلاب در این زمینه انجام می‌دهیم و این کار می‌تواند پشتیبانی بسیار خوبی برای مراکز پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران باشد.


خانم ظهیری در ادامه ابراز کرد: بسیاری از فعالیت‌های مربوط به مقابله و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نیاز به مباحث مشاوره‌ای و مراکز مشاوره داشت و باید در این زمینه عملکرد خوبی داشته باشیم.
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران کشور اظهار کرد: مشاورین مراکز مشاوره در مدارس علمیه خواهران نیز فعالیت می‌کنند و علاوه بر تحصیلات حوزوی بر مباحث تخصصی مشاوره‌ای نیز تسلط دارند و این هم‌افزایی سبب اعتماد بیشتر مردم به این مراکز شده است.
وی افزود: با توجه به اینکه مشاورین مراکز مشاوره حوزه‌های علمیه خواهران بر اساس آموزه‌های دینی مشاوره می‌دهند مردم نیز اعتماد و توجه بیشتری به این مراکز دارند.