مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور:

حوزه علمیه خواهران از افتخارات جمهوری اسلامی است

شناسه خبر : 75466

1398/01/22

تعداد بازدید : 48

حوزه علمیه خواهران از افتخارات جمهوری اسلامی است
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: سیاست‌‌های حوزه‌ علمیه خواهران از افتخارات جمهوری اسلامی است که توانسته زمینه‌‌ای را فراهم کند که یک زن همزمان با تحصیل و کسب موفقیت آموزشی بتواند نقش مادری و همسری و دختری خود را در خانواده به خوبی ایفا کند.به گزارش خبرگزاری کوثر، حجت‌ الاسلام والمسلمین بهجت‌پور در دیدار با آیت‌الله نعیم‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان بیان کرد: برخی نسبت به حوزه‌های علمیه خواهران نگاه دسته اولی ندارند اما تنها نهادی که برای بانوان در کشور اهمیت‌ ویژه‌ای قائل شد و یک دستگاه مدیریت مستقل در سراسر کشور برای آن‌ها ایجاد کرد حوزه‌ علمیه خواهران است.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور با بیان اینکه حوزه علمیه خواهران از پیشرفته‌ترین مدل‌ها برای توجه به بانوان در نهادها و نظام‌های شناخته‌ شده است افزود: حوزه علمیه خواهران ۲۰ سال است که تشکیل شده اما در این مدت ما توانستیم فاصله بیش از هزار ساله خود با حوزه علمیه برادران را طی کنیم و حدود ۵۰۰ مدرسه علمیه خواهران در کشور وجود دارد.
وی تشریح کرد: حوزه علمیه خواهران در کنار پیشرفت خود معضلاتی مانند تعارض تحصیل با ارتباطات خانوادگی و ازدواج را حل کرد، ما ساعت‌های تحصیل خواهران را مدیریت کردیم و به‌گونه‌‌ای که در پنج سال با چهار ساعت درسی بتوانند مدرک خود را اخذ کنند.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور خاطرنشان کرد: سیاست‌‌های حوزه‌ علمیه خواهران از افتخارات جمهوری اسلامی است که توانسته زمینه‌‌ای را فراهم کند که یک زن هم‌زمان با تحصیل و کسب موفقیت آموزشی بتواند نقش مادری و همسری و دختری خود را در خانواده به خوبی ایفا کند.
وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از نکات قابل‌توجه حوزه‌های علمیه خواهران تشکیل کلاس‌های برخط است عنوان کرد: در مناطقی که امکان تدریس حضوری وجود نداشته باشد کلاس‌های مدنظر به‌صورت برخط در دسترس خواهران طلبه قرار می‌گیرد.
حجت‌ الاسلام والمسلمین بهجت‌پور ابراز کرد: یکی از مسائلی که در حوزه‌های علمیه خواهران به آن توجه داریم مسئله دیده‌شدن خواهران طلبه و توانایی آن‌ها است، مسئله بزرگ ما این است که حدود ۴۹ هزار طلبه خواهر فارغ‌التحصیل در کشور وجود دارند و باید برای استفاده از این ظرفیت عظیم تلاش بیشتریصورت گیرد.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور با اشاره به کمک‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران در حوادث اخیر کشور اظهار کرد: بانوان طلبه می‌توانند علاوه بر کمک‌رسانی‌ به مردم در تسکین و کمک به آرامش روانی بانوان نیز تأثیر زیادی داشته باشند.