مدیر حوزه علمیه خواهران استان زنجان:

سپاه پاسداران نهادی برخاسته از انقلاب و مردم است

شناسه خبر : 75416

1398/02/02

تعداد بازدید : 79

سپاه پاسداران نهادی برخاسته از انقلاب و مردم است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان زنجان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را نهادی برخاسته از انقلاب و مردم عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از زنجان، حجت الاسلام و المسلمین محمدی در جلسه ای ضمن تبریک اعیاد شعبانیه بیان کرد: امیدواریم سالجاری  سرشار از موفقیت و سربلندی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی در ادامه ضمن ابراز ناراحتی از وقوع سیل اظهار و آرزوی غفران برای درگذشتگان حادثه، برای بازماندگان آنها نیزاز درگاه خداوند منان صبر جمیل مسئلت کرد.

وی ضمن اعلام انزجار از اقدام خصمانه و نابخردانه آمریکا نسبت به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نهادی برخاسته از انقلاب و مردم و از بنیانهای نظام اسلامی ما و یادگار بنیانگذار جمهوری اسلامی است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان زنجان بیان کرد: آیات شریف ابتدایی سوره مبارک مزمل با مفهوم و منطوق خود حاوی نکات مهمی است از جمله اینکه مدیر، مسئول و یا راهبردر جامعه اسلامی برای مدیریت صحیح و رسیدن به نقطه مطلوب و برای اینکه کار و عملش مورد رضای حق تعالی قرار گیرد باید زحمت و تلاش مضاعف داشته باشد.

وی ادامه داد: هر مدیری در دوران مسئولیت خود باید بپذیرد که این دوران، برای کار و تلاش جهادی، گذشت، دغدغه مندی و غیره است.

وی با بیان اینکه دوران مسئولیت زمان غفلت، وقت گذرانی و بی تحرکی نیست، افزود: بر اساس آیات قرآن، مدیر برای ارائه خدمت مطلوب، باید از وقت اختصاصی خود نیز هزینه کند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی ادامه داد: مدیر انقلابی برای خدمت مطلوب به جامعه اسلامی باید آراسته به تمامی خوبیها شده و آمادگی روحی و معنوی خود را بالا ببرد تا بتواند به تکلیف دینی و اجرایی خود به نحو احسن عمل کند.

وی اضافه کرد: بر اساس آیات قرآن پذیرش مسئولیتهای سنگین، نیازمند ظرفیت بالای روح است و تحرک و نشاط نیز نیازمند عبادت و تهجد شبانه است.

وی با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب تبیین شده است، افزود: لازم است بیانیه را با دقت و درستی و چندین مرتبه مطالعه کنیم چرا که این بیانیه منشوری است که قابلیت عملیاتی شدن را دارد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان زنجان با اشاره به لزوم ایجاد گفتمانی فراگیر در این بیانیه افزود: هر یک از ما باید به اندازه سهم خود در ایجاد این گفتمان مشارکت کنیم و باید با همه توان در این زمینه برنامه ریزی کنیم و در این عرصه باید طلاب اثر گذار و میدان دار باشند زیرا برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی حضور طلاب ضروری است.

وی با اشاره به لزوم پرسشگری و نقد و نظر طلاب در فعالیتهای علمی و انقلابی افزود: طلبه باید روحیه انقلابی داشته باشد که این امر نباید صورت شعاری باشد، همچنین حوزه باید محل شکوفایی استعداد طلبه باشد بنابرین در مورد بیانیه و سایر موارد باید تلاش کنیم با مدیریت ما، طلبه آتش به اختیار عمل کند و در همین راستا و با تاکید مجدد بر لزوم تعمق دوباره در متن بیانیه رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالی) همگی متعهد خواهیم شد تا علاوه بر اقدامات صورت گرفته در حد توان، ظرفیت و امکانات تمامی مجموعه ها، اقدامات موثری انجام دهیم.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی در ادامه با اشاره به موضوعات مطرح شده در اجلاس سراسری مدیران استانی در اسفند 97 افزود: وضعیت مالی حاکم بر کشور  حوزه های علمیه را نیز در گیر کرده است بنابرین همگی ما موظف هستیم در تمامی زمینه ها صرفه جویی کرده و با مدیریت مطلوب و هوشمندانه هزینه های غیر ضروری را حذف کنیم بنابرین از به کارگیری افراد جدید جلوگیری کرده و نیروهای موجود را نیز به نحوی مدیریت کنیم تا در صورت امکان برخی قسمتها در دیگری ادغام شوند.

وی با بیان اینکه توجه به ایجاد منابع پایدار ضروری است، افزود: لازم است در چارچوب نامه مرکز و آیین نامه مربوطه برنامه ریزی کرده و در کنار آن بخشنامه اوقاف را نیز پیگیری کنید.

وی با اشاره به لزوم ارتباط با خیرین افزود: شناسایی خیرین، تشکیل جامعه بانوان خیر و غیره ضروری است.

پس از پایان بخش اول سخنان مدیر استان، معاونان آموزش و اداری مالی مدیریت استان به بیان توضیحاتی در مورد امر پذیرش و تغییرات حاصله و موارد مرتبط با وضعیت مالی مدارس علمیه پرداختند.

در ادامه جلسه و پس از استماع نظرات و پیشنهادات مدیران مدارس علمیه در خصوص موضوعات مطرح شده، بیانیه مدیریت استان در محکومیت و ابراز انزجار از اقدام خصمانه آمریکای جنایتکار بر علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، قرائت شد.