مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان:

توجه نهادهای خدمات رسان حوزوی به طلاب آسیب دیده در سیل ضروری است

شناسه خبر : 75324

1398/01/20

تعداد بازدید : 85

توجه نهادهای خدمات رسان حوزوی به طلاب آسیب دیده در سیل ضروری است
مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان توجه نهادهای خدمات رسان حوزوی به طلاب آسیب دیده در سیل را ضروری دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، خانم حسینی واعظ گفت: جلسه شورای هماهنگی نهادهای حوزوی با محوریت گزارشی از فعالیت های انجام شده هر یک از نهادهای حوزوی، صبح امروز به میزبانی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان گلستان برگزار شد.

وی ادامه داد: در این جلسه مدیران؛ مرکز خدمات، جامعه المصطفی العالمیه، مرکز بزرگ سلامی شمال کشور، سازمان تبلیغات، اداره کل اوقاف و مدیریت حوزه علمیه خواهران و برادران حضور داشتند.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان طی سخنانی گفت: مبلغان حوزه علمیه خواهران استان که از روزهای ابتدایی به صورت خودجوش جهت کمک رسانی به مردم مناطق سیل زده فعالیت کردند، اکنون با هماهنگی بیشتری، بیش از گذشته فعالیت می کنند.

حسینی واعظ خاطرنشان کرد: با بازدیدهایی که توسط مدیران و مسئولین حوزوی خواهر در استان صورت گرفت، متوجه شدیم که برخی مناطق سیل زده هنوز در دریافت کمک های ضروری محروم بوده اند و یا کمتر مورد توجه قرار گرفته اند.

وی اعلام کرد: متاسفانه در این سیل برخی طلاب نیز در معرض آسیب های قرار گرفته و با مشکلاتی روبرو بوده اند که باید مراکز و نهادهای خدمات رسان حوزوی به آنان توجه بیشتری نمایند.

*استان گلستان پیشرو در کمک رسانی به مناطق سیل زده

در ادامه جلسه که هر یک از حاضرین به بیان سخنان خود پرداختند، حجت الاسلام والمسلمین وردانی مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه گلستان گفت: مدیر حوزه های علمیه کشور در سفری که به استان گلستان داشتند، رضایت خود را نسبت به فعالیت های شورای هماهنگی نهادهای حوزوی، ابراز کردند و این که استان گلستان پیشرو در کمک رسانی به مناطق سیل زده بوده اند.

وی اعلام کرد: تاکنون قریب به 100 میلیون تومان کمک های حوزه های علمیه کشور در قالب لوازم بهداشتی و غذایی و غیره به استان گلستان ارسال شده که توسط نهادهای حوزوی توزیع شده است.

مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه گلستان با تقدیر از تلاش های مدیریت خواهران و تلاش های مسئولین مدارس علمیه خواهران استان، خواست تا خسارات احتمالی به طلاب حوزه های علمیه خواهران و برادران اعلام شود تا هماهنگی های بعدی جهت جبران خسارات انجام شود.

*بسیاری از اماکن مذهبی در مناطق سیل زده آسیب دیده اند

حجت الاسلام والمسلمین ولی نژاد مدیر کل سازمان اوقاف و امور خیریه استان در بیان اقدامات نهاد تحت امر خود گفت: بسیاری از اماکن مذهبی در مناطق سیل زده آسیب دیده اند که باید جهت تعمیر آنها، پیگیری هایی با مسئولین مرتبط صورت گیرد.

*1200 تخته فرش برای مناطق سیل زده در نظر گرفته شده است

حجت الاسلام والمسلمین دارابی معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه نماینده مدیر کل، در ابتدای سخنان خود گفت: زیر ساخت کار فرهنگی در بحران ها، به حوزه های علمیه و مبلغان دینی برمی گردد.

وی با بیان این که مبلغین و مسئولین این نهاد از اولین روز سیل در کنار مردم آسیب دیده بوده اند، به بیان قسمتی از اقدامات انجام شده نهاد خود پرداخت و بیان کرد: در اردوگاه هایی که مبلغین ما حضور یافتند، فعالیت های فرهنگی-تبلیغی با محوریت صبر، رحمت و لطف الهی انجام شده است.

معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه استان در ادامه اعلام کرد: در کنار سایر فعالیت های انجام شده، 1200 تخته فرش و پتو برای مردم آسیب زده از سیل در نظر گرفته شده است.