ترکیه اظهارات نتانیاهو درباره کرانه باختری را محکوم کرد

شناسه خبر : 75242

1398/01/19

تعداد بازدید : 58

ترکیه اظهارات نتانیاهو درباره کرانه باختری را محکوم کرد
ترکیه اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره الحاق کرانه باختری به این رژیم را غیرمسئولانه خواند و این اظهارات را محکوم کرد.


به گزارش خبرگزاری کوثر به نقل از رویترز؛ مولود چاوش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه بخش‌هایی از کرانه باختری که در جنگ سال ۱۹۶۷ میلادی به اشغال اسرائیل درآمده را جزء قلمرو فلسطین دانست و این رژیم را ناقض قوانین بین‌المللی خواند.

وی در توئیتی نوشت: اظهارات غیرمسئولانه نتانیاهو که برای جمع‌آوری رای پیش از انتخابات بیان شده، نمی‌تواند این حقیقت را تغییر دهد.

نتانیاهو روز شنبه در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا وی بر خلاف آنچه در مورد جولان و بیت‌المقدس شرقی انجام داده، حاکمیت اسرائیل را بر شهرک‌های یهودی‌نشین کرانه باختری اعلام نکرده گفت که پیش از این اقداماتی در این زمینه انجام شده و قصد دارد در صورت پیروزی در انتخابات آتی الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اسرائیل را اعلام کند.

نتانیاهو به برنامه خبری کانال ۱۲ این رژیم گفت: قصد دارم قلمرو اسرائیل را گسترش دهم و بین شهرک‌ها و مناطق مسکونی جدا از هم، فرقی نمی‌بینم.

«ابراهیم کالین» سخنگوی رئیس جمهور ترکیه نیز امروز در توئیتی این سوال را مطرح کرد که: آیا دمکراسی‌های غربی به این سخنان واکنش نشان می‌دهند یا به سکوت خود برای خوشایند (اسرائیل و آمریکا) ادامه می‌دهند؟ شرم بر همه آنها!