مدیر مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس (س) ساری:

خواهران طلبه باید یاریگر هموطنان در سیل اخیر باشند

شناسه خبر : 75229

1398/01/19

تعداد بازدید : 99

خواهران طلبه باید یاریگر هموطنان در سیل اخیر باشند
مدیر مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس سلام الله عليها ساری، طلاب این مدرسه را جهت کمک رسانی به سیل زدگان کشور فرا خواند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از مازندران؛ زهرا سادات پیشنمازی در جمع طلاب مدرسه علمیه حضرت نرجس (سلام الله عليها) ساری با اشاره به سیل اخیر که در برخی از استان های کشور خسارات فراوانی را وارد کرده است، ضمن همدردی با این هموطنان بیان کرد: باران از نعمت های الهی برای زمین خشکسال است، اما هنگامی که از حد اعتدال بگذرد، دیگر نعمت نیست بلکه بلا و نقمت است.
وی با اشاره به آیه "مَن اَصبَحَ وَ لَم یَهتَمَّ بِاُمورِ المُسلِمینَ فَلَیسَ بِمُسلِم» تصریح کرد: کمک به همنوع در همه حال به خصوص در حوادث و بلایا جزو بیّنات دین ما است؛ یعنى اسلام از همه انسانها خواسته است که نسبت به خود، نزدیکان، جامعه‌ و بشریّت احساس مسئولیت کنند..
مدیر مدرسه علمیه حضرت نرجس(سلام الله عليها) ساري گفت: با توجه به این که متاسفانه23  استان درگیر بحران سیل زدگی شده است؛ این مسئله مهم، بدون همکاری مردمی قابل حل نبوده و نیاز به حضور مستمر و مداوم مسئولین و مردم را دارد؛ لذا از کلیه خواهران طلبه درخواست کردیم که یاریگر  ما در این مسئله کمک به هموطنانمان باشند.
وی در ادامه اظهار کرد: خداوند در آیه92 سوره آل عمران به مومنان اعلام می کند که آنجه را که برای خود می پسندید برای دیگران نیز بپسندید و آنچه را که خود دوست دارید، انفاق کنید؛ مبادا لباس کهنه و غذای تاریخ گذشته یا آنچه دور ریختنی است بدهید.
پیشنمازی ضمن تاکید بر تسریع کمک ها به مناطق سیل زده از سوی طلاب، مردم و مسئولان خاطر نشان کرد: مداومت به انفاق و کمک به سیل، توفیقي است که نصیب هر پول و هر شخصی نمی شود.
وی در پایان خاطر نشان کرد: همانطور که در زمان جنگ تحمیلی مردم مسئولیت پذیر ایران، تمام نیازمندیهای جنگ زدگان را صمیمانه تامین کردند؛ امروز هم یکی باید پای کار آمده و ماهانه مبلغی را ثابت معین کرده و از سیل زدگان حمایت لازم را داشته باشند.