مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان:

طرح ها و ایده های نو مورد حمایت قرار می گیرند

شناسه خبر : 75217

1398/01/18

تعداد بازدید : 68

طرح ها و ایده های نو مورد حمایت قرار می گیرند
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان با تاکید بر تلاش جهادی در سال جدید گفت: از طرح ها و ایده های نو و کارشناسی شده حمایت می کنیم.

به گزارش خبرگزاری کوثر اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا بهرامی در اولین نشست سال 98 در جمع معاونین و کارکنان مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان با بیان اینکه اگر زندگی ما رنگ خدایی نگرفته باشد نمی توانیم دیگران را به چنین مسیری دعوت کنیم، اظهار داشت:  وظیفه سنگینی را به عهده گرفته ایم و باید با تلاش جدی و مضاعف آن را ادا کنیم.
وی ابراز داشت: در این مسیر باید بسیار مراقب و اهل مراقبه و اهل موعظه پذیری باشیم و با توسل به اهل بیت علیهم السلام باید در این مسیر بالنده گام برداریم.
وی با اشاره به اینکه امور مادی سرانجام به نتیجه می رسد، افزود: آن چیزی که نیاز به توجه و توسل دارد زاویه های معنوی است.
حجت الاسلام و المسلمین بهرامی ادامه داد: اگر دنبال خودمحوری باشیم و یا رذایل اخلاقی همچون تکبر، حسادت و عجب داشته باشیم، خطرناک است و مانع حرکت سازنده ما خواهد شد.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان افزود: در حوزه علمیه بیش از آنکه زاویه آموزشی و تربیتی در ذهنمان برجسته باشد، زاویه حقوق، ساخت و ساز و مادیات نباید برجسته باشد چراکه قرار است در حوزه علمیه دانش آموختگان با اخلاق اهل بیت(علیه السلام) تربیت شوند.
وی با درخواست از اساتید برای مطالعه بیانیه گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تبیین شده گفت: در این بیانیه حداقل ۳ بند به طور جدی مربوط به حوزه‌های علمیه می باشد.
وی ادامه داد: در بیانیه گام دوم انقلاب، پژوهش، اخلاق و سبک زندگی دقیقاً مربوط به حوزه های علمیه است و ما باید سردمدار آن باشیم.
وی با انتقاد از زیاد بودن تعطیلات در کشور گفت: باید از این فرصت هایی که به سرعت در حال گذر است و از فرصت تعطیلات استفاده نمود.
وی با اشاره به حمایت از هر طرح نو و کارشناسی شده، اضافه کرد: ظرفیت استان اصفهان ظرفیت بالایی است و می تواند برای کشور الگو باشد و اکنون شرایط حوزه علمیه نسبت به گذشته بسیار بهتر شده و نیاز به تلاش و کار بااخلاص است.
وی تاکید کرد: امیدواریم امسال، سال اتفاقات نرم‌افزاری در حوزه علمیه باشد و نباید به کارهای روتین و تکراری روزمره دلخوش باشیم بلکه باید اتفاق جدیدی رقم بزنیم تا احساسی به طلبه‌ها دست بدهد که می توانند، بدرخشند.
وی گفت: باید امسال را سال تلاش مضاعف و کار جهادی قرار دهیم تا این قشر عظیم طلبه ها و فارغ التحصیلان حوزه های علمیه که در اختیار هستند منافع معنوی و علمیشان در سطح جامعه به ثمر بنشیند.