کارشناس سیاسی :

زمینه سازی برای ایجاد تمدن بزرگ اسلام هدف اصلی گام دوم انقلاب است

شناسه خبر : 75022

1398/01/18

تعداد بازدید : 54

زمینه سازی برای ایجاد تمدن بزرگ اسلام هدف اصلی گام دوم انقلاب است
آقای خوانساری کارشناس سیاسی بیان کرد: هدف اصلی گام دوم انقلاب زمینه سازی برای ایجاد تمدن بزرگ اسلام است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، نشست سیاسی با موضوع شرح گام دوم انقلاب اسلامی ایران و مرور و آسیب شناسی گام اول و بیان پیشرفت ها در عمر چهل سالگی انقلاب با سخنرانی آقای خوانساری، در جمع طلاب این مدرسه برگزار شد.

آقای خوانساری در ابتدا ضمن تاکید به ضرورت خواندن بیانیه گام دوم انقلاب و بیانات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) و مرور آن برای طلاب گفت: طلبه جوان باید بداند که امام جامعه چه مسائلی را مطرح کرده است و یک طلبه چه نقش و جایگاهی در ارتقاء اهداف مد نظر مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) می تواند داشته باشد.

وی مخاطب اصلی بیانیه ی گام دوم را جوانان دانست و گفت: این بیانیه، مسئولیتی که بر عهده شما انقلابی ها است  را سنگین تر می کند.

وی با اشاره به اینکه هدف ، جهت و حرکت طلبه باید انقلابی باشد گفت: نگاه طلبه ی انقلابی به امام جامعه است بنابراین مسئولیت دارد تا خوب درس بخواند و هدف عالیه و جهت گیری اش هم در راستای اسلام باشد.

آقای خوانساری در ادامه توضیحاتش با توجه به چگونگی اجرای گام دوم انقلاب افزود: برای اینکه این امر محقق شود بررسی اینکه گام اول چگونه برداشته شده است، ضروری است و باید دید که عوامل پیشرفت و موانع آن چه بوده است چراکه لازمه برداشتن گام دوم نیاز به آسیب شناسی دقیق گام اول انقلاب دارد.

وی هدف اصلی گام دوم را  زمینه سازی برای ایجاد تمدن بزرگ اسلام و زمینه سازی دولت ظهور با علمداری ملت بزرگ ایران دانست و در ادامه افزود: باید زمان را در اختیار طلاب قرار داد تا هر گونه سؤالی که در زمینه مسائل سیاسی و اقتصادی دارند مطرح کنند.

وی با اشاره به اهمیت مسئله اقتصاد اسلامی، تصریح کرد: وظیفه طلبه انقلابی در اقدام بهنگام، تبیین اندیشه های انقلاب اسلامی و تئوری سازی مسائل و مشکلات امروز جامعه است که یکی از آن موارد کار کردن بر روی مسئله اقتصاد اسلامی است.

کارشناس سیاسی، مشکل اصلی اقتصادی و معیشتی مردم را مبنایی دانست و گفت: اکثر این مسائل به جریان غرب گرا و روشنفکر درون جامعه بر می گردد که باید طی اقدام  به موقع مردم، جریان متفکر انقلابی و متدین متعهد را بر کشور حاکم کرد، تا بتوان گام دوم را برداشت؛ چراکه اگر مردم در محاسباتشان اشتباه کنند، انتخابشان نیز اشتباه می شود.

وی یکی از مولفه های قدرت و اقتدار هر کشوری را علوم استراتژیک برشمرد و این علوم را شامل انرژی هسته ای، سلول های بنیادی و پزشکی، هوا و فضا، دیجیتال و آی تی و تکنولوژی نانو دانست.

آقای خوانساری در پایان، طلاب را سفارش به نیاز سنجی مشکلات جامعه و برطرف کردن مسائل وتبیین حیات طیبه را از وظایف آنها دانست و به برخی از شبهات در مورد وظایف رهبرجامعه پاسخ داد.