استاد و مبلغ دینی:

فضای مجازی محل امتحان‌ و تکلیف‌ است

شناسه خبر : 74959

1397/12/28

تعداد بازدید : 140

فضای مجازی محل امتحان‌ و تکلیف‌ است
خانم راست روش استاد حوزه گفت: علی رغم فوایدی که فضای مجازی برای همگان دارد ولی این فضا محل امتحان‌ها و تکلیف‌های جدید ماست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس، خانم راست روش استاد و مبلغ دینی حوزه در جمع طلاب مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا(سلام الله علیها) گله‌دار گفت: فضای مجازی از مهم‌ترین مسائل روزگار و به احتمال زیاد نسل‌های آینده ماست که قابلیت‌ها، ویژگی‌ها و مشخصات این موضوع کم نظیر و پراثر است و گسترش استفاده از اینترنت و فضای مجازی در تعاملات روزمره منجر به ایجاد تغییر در زندگی روزمره افراد به ویژه قشر جوان شده است.
وی افزود: این روزها موبایل و تبلت وسیله‌ای است که در دستان هر قشر و سنی از جامعه دیده می‌شود، این وسیله ارتباطی علی رغم فوایدی مانند سهولت ارتباط، مضراتی بر سلامت نوجوانان و جوانان نیز دارد بلکه محل امتحان‌ها و تکلیف‌های جدید ماست.
خانم راست روش خاطرنشان کرد: امروزه نشر افکار باطل نه تنها به وسیله ابزارهای ارتباطی مانند رادیو، تلویزیون و اینترنت انجام می‌گیرد بلکه از شیوه‌های هنری نیز استفاده می‌شود.
استاد حوزه تاکید کرد: امروز در دنیا پول خرج می‌کنند و فیلم‌های گرانقیمت می‌سازند برای اینکه غیر مستقیم فکری را وارد ذهن‌ها کنند یا فکری از ذهن‌ها بیرون بیاورند که یکی از مهم‌ترین نقاط آماج این کارها، افکار دینی به خصوص افکار اسلامی است.
وی به اهمیت فضای مجازی پرداخت و گفت: رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) به صورت گسترده در مقاطع زمانی مختلف، بر لزوم تمرکز بر فضای مجازی تاکید داشته‌اند که این دلیل آشکاری بر اهمیت فراوان این عرصه و لزوم توجه به آن می‌باشد.
خانم راست روش با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد فضای مجازی تصریح و خاطرنشان کرد: ایشان اهمیت پرداختن به فضای مجازی را به مثابه اهمیت انقلاب اسلامی دانسته و این فضا را به رودخانه‌ای پر از آب و خروشان تشبیه می‌کنند که پیوسته بر آب آن افزوده می‌شود که در صورت استفاده صحیح می‌توان آن را به یک فرصت تبدیل کرد.
استاد حوزه در پایان تاکید کرد: یکی از بزرگترین معضلات اجتماعی که جوامع امروزی به آن مبتلا شده‌اند، ضعف بنیان خانواده است زیرا بالا رفتن سن ازدواج، افزایش آمار طلاق، سرد شدن ارتباطات عاطفی، نارضایتی از زندگی خانوادگی همگی از مشکلات عمیقی است که دامنگیر خانواده‌ها شده و زمانیکه به علل بروز این مشکلات توجه می کنیم، می‌توانیم سهمی را نیز از فضای مجازی مشاهده کنیم.