استاد دانشگاه:

اقدامات تشکیلاتی استعداد و ظرفیت افراد را ارتقا می بخشد

شناسه خبر : 74919

1397/12/27

تعداد بازدید : 95

 اقدامات تشکیلاتی استعداد و ظرفیت افراد را ارتقا می بخشد
آقای عرب اسدی گفت: اقدامات تشکیلاتی استعداد و ظرفیت افراد را ارتقا بخشیده و تقویت می کند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از همدان، آقای عرب اسدی در جمع مبلغان خواهر و فعالان فرهنگی شهرستان تویسرکان در مدرسه علمیه خواهران کوثر(سلام الله علیها) و در کارگاه تخصصی سواد تشکیلاتی فعالان فرهنگی-انقلابی با عنوان قنداب، گفت: اینکه ما چه اندازه  ارزش داریم و برای ارتقاء این ارزش و جایگاهمان با یک هدف متعالی برنامه ریزی می کنیم و مسئولیت برای کسب تجربه و بالا بردن تحمل و تدبرمان می پذیریم، یک شرط برای فعالیت های تشکیلاتی است.

عرب اسدی اظهار کرد: اقدامات تشکیلاتی استعداد و ظرفیت افراد را ارتقا بخشیده و تقویت می کند و هرچه این ظرفیت اوج بگیرد انسان آستانه مقاومت و استقامتش نیز بالاتر می رود.

وی در ادامه افزود: کار تشکیلاتی دیگ زودپز یا همان کارخانه انسان ساز سریع است، چرا که انسان ها در یک کار گروهی، با هدف و انگیزه، صبر و تحمل قدرت مسئولیت پذیری و انجام وظیفه حول یک محور را به خوبی می آموزند.

وی یکی از مکانیزم هایی که استعدادهای انسان را نشان می دهد را تشکیلات دانست و افزود: تشکیلات به معنی تابعیت بی چون و چرا است و فعالیت های تشکیلاتی با ایجاد زمینه تمرین برای اعضا، آنان را برای حضور پررنگ در اجرای برنامه های خود در راستای رسیدن به هدفی مشخص آماده می سازد و انسان را در جهت شناسایی استعدادهای خود به او کمک می کند.

وی با بیان اینکه در فعالیت های تشکیلاتی تحقیر و تخریب معنا و جایگاهی ندارد، افزود: آنچه که یک کار گروهی را به سرانجام می رساند تکریم و رشد انسان ها است.

وی ادامه داد: در بخشی از وصیتنامه امام(ره) آمده است که هر جا دیدید مسئولین از عمل به اسلام فاصله گرفتند آنجا مردم باید وارد عمل شوند که بی تردید افرادی می توانند در یک گروهی به بهترین شکل وظایف خود را انجام دهند که قدرت تحمل انتقادات یکدیگر را داشته باشند و با یک برنامه ریزی هدفمند ظرفیت و ارزش های تک تک اعضاء با محوریتی واحد را در مسیر اصلی خود حرکت دهند.