معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران تهران:

همایش آینده پژوهی انقلاب اسلامی در حوزه زنان در تهران برگزار شد

شناسه خبر : 74767

1397/12/25

تعداد بازدید : 102

همایش آینده پژوهی انقلاب اسلامی در حوزه زنان در تهران برگزار شد
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران تهران از برگزاری همایش آینده پژوهی انقلاب اسلامی در حوزه زنان در استان تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از تهران، خانم کریم زاده معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان تهران از برگزاری همایش آینده پژوهی انقلاب اسلامی در حوزه زنان در تهران خبر داد و گفت: اساتید و پژوهشگران حوزه‌های علمیه خواهران استان تهران در همایشی یک روزه به بررسی نقش زنان در انقلاب اسلامی پرداختند.

خانم کریم زاده دبیر اجرایی این همایش عنوان کرد: همایش آینده پژوهی انقلاب اسلامی در حوزه زنان با حضور مدیران، اساتید، مسئولین، طلاب خواهر و پژوهشگران مدارس علمیه خواهران برگزار گردید.

وی بررسی مشکلات زنان جامعه امروز را از اهداف این همایش دانست و گفت: وظایف حوزه های علمیه خواهران در جهت رفع این مشکلات است.

خانم صادقی مدیر مدرسه الزهرا (س) تهران در افتتاحیه این همایش ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت  امام هادی (ع) با اشاره به موضوع همایش عنوان کرد: آینده پژوهی دانشی برای استفاده از فرصتها و برنامه ریزی برای رسیدن به وضعیت مطلوب و گذر از وضعیت موجود است.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران تهران افزود: در این همایش یک پنل تخصصی با موضوع، آینده پژوهی انقلاب اسلامی در حوزه زنان، توسط 3 تن از اساتید حوزه، خانمها علاسوند، عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده، عضو شورای سیاست گذاری حوزه های علمیه خواهران و دکتر مریم اردبیلی، پزشک و پژوهشگر حوزه زنان و آینده پژوه و دکتر زهرا داور پناه، عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین نام خواه، مدیر کل امور فرهنگی تربیتی مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران در اختتامیه این همایش به چیستی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی پدیده ای است در برابر استعمار و استبداد، که در افق آن باید آینده خود را ببینیم .

حجت الاسلام و المسلمین نام خواه چهار تحلیل امام خمینی(ره) از انقلاب را اینگونه عنوان کرد: اسلام انقلابی، منتهی شدن طرح اسلام انقلابی به انقلاب انسانی، تحول درونی، پیدایش و خلق انسان انقلابی که منتهی به انقلاب اسلامی شد.

وی حوزه علمیه را مهد انقلاب دانست و گفت: شناخت ما از انقلاب باید درست عین خود انقلاب باشد، انقلاب به زن مسلمان به عنوان انسان مسلمان انقلابی امکان کنش گری را برای تغیییر اجتماعی بدهد.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران تهران خاطر نشان کرد: در مراسم اختتامیه و بعد از جمع بندی پنل تخصصی، از خانواده سه تن از شهدای مدافع حرم استان و منسوب به حوزه‌های علمیه خواهران تجلیل گردید.