مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس:

تدوین متون درسی با صبغه پژوهشی از کارهای کلان در حوزه است

شناسه خبر : 74708

1397/12/23

تعداد بازدید : 130

تدوین متون درسی با صبغه پژوهشی از کارهای کلان در حوزه است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس در نظر گرفتن تمهیداتی در راستای تدوین متون درسی با صبغه پژوهشی را از کارهای کلان در حوزه دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس، جلسه ای  با حضور معاون امور حوزه ها حجت الاسلام والمسلمین واحدی و مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس و معاونین و کارکنان مدیریت استان با هدف بررسی وضعیت حوزه های این استان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمودی در ابتدا حدیثی از امام هادی(علیه السلام ) عنوان کرد:  شخص شاکر به سبب شکرش سعادتمند تر از آن کسی که نعمت به اورسیده است ، زیرا که نعمت کالای دنیاست ، اما شکر گذاری، نعمت دنیا وآخرت است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس در نظر گرفتن تمهیداتی در راستای تدوین متون درسی با صبغه پژوهشی را از کارهای کلان در حوزه معرفی کرد و گفت: ما در محضر منابع واقعا زیبای حوزوی هستیم، آیت الله صافی در زمینه دروس حوزوی می فرماید که نگارش متون حوزوی نشان دهنده این است که شخصیت های بزرگ علوم حوزوی خود، با اخلاق ممزوج هستند.

وی ضمن تاکید بر اینکه با ارتباط وسیع و  تنگاتنگی که مسئولین ومعاونت های مختلف می توانند در راستای  تدوین متون داشته باشند جامعیت کتب درسی را خواستار شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمودی تصریح کرد: استان فارس در منطقه ای قرار دارد که بعضی از فرقه ها و نحله ها مانند بهائیت فعال هستند بنابراین می طلبد که در همین راستا منابع آموزشی را  بومی سازی کنیم، همانگونه که مقام معظم رهبری می فرمایند که مراکز تدوین متون کتب آموزش عالی به حدی برسد که برای هرمنطقه به تناسب نیازهای آن منطقه تدوین صورت گیرد.

مدیرحوزه خواهران استان فارس آموزش مکالمه زبان عربی وانگلیسی را برای طلاب ضروری دانست و گفت: یکی از امتیاز های برجسته ما به روز کردن مدارس است که این امر جذب واستقبال بیشتر از طرف عموم مردم را به دنبال خواهد داشت.

حجه الاسلام محمودی کسب مهارتها ، به دنبال کسب دانش را برای طلاب ضروری دانست .