گردشگری حلال در میان مسلمانان اروپا رونق گرفته است

شناسه خبر : 74662

1397/12/22

تعداد بازدید : 119

گردشگری حلال در میان مسلمانان اروپا رونق گرفته است
درحالی که اقامتگاه ها و هتل های مسلمان پسند، رو به افزایش هستند، گزارش جدید گاردین نشان می دهد که مسلمانان اروپایی علاقه بیشتری به سفرهای حلال پیدا کرده اند.


به گزارش خبرگزاری کوثر به نقل از حوزه، گزارش جدید منتشر شده در گاردین نشان می دهد که اخیرا گردشگری حلال در میان مسلمانان اروپایی افزایش یافته و اقامت اروپایی ها در هتل های شهرهای ترکیه رو به افزایش می باشد. در همین راستا بسیاری از اقامتگاه های گردشگری از سبک غیرشرعی و غیراسلامی تغییر رویه داده و مسلمان پسند می شوند.

گزارش اقتصاد اسلامی 2017 نشان داد که گردشگری حلال با پذیرایی از میهمانان مسلمان افزایش قابل توجهی داشته و ارزشی به میزان 177 میلیارد دلار داشته، انتظار می رود این رقم تا 2023 به 274 میلیارد دلار نیز برسد.

گزارش مذکور که توسط تحلیلگر تامسون رویتر تهیه شده نشان می دهد که گردشگری حلال بال هایش را از طریق فرهنگی، تاریخی، مذبی و سواحل گردشگری اسلامی افزایش می دهد.

براساس گزارش چندین هتل دار در آنتالیا، هتل هایشان را به اقامتگاه های مسلمان پسند و حلال تبدیل ساخته اند. دیگر اقامتگاه ها نیز رو به تغییر بوده و رستوران ها غذای حلال و بدون مشروبات الکلی سرو کرده، نمازخانه، مسجد، اذان و دیگر شرایط دینی را برای میهمانان و مسافران فراهم می سازند.

بسمه خواهی، یک وبلاگ نویس مسلمان در این باره گفت: در گذشته وقتی همراه با خانواده به آنتالیا رفته بودیم سختی زیادی می کشیدیم اما سال گذشته یک اقامتگاه حلال را با همسر ودخترم رفته بودیم و تعطیلات خوبی داشتیم و قصد دارم بار دیگر به آنجا سفر کنم.