نماینده مرکز تخصصی صحیفه امام سجاد(ع):

پدر و مادر از دوران کودکی عنصر اعتماد به نفس را در وجود کودک نهادینه سازند

شناسه خبر : 74633

1397/12/22

تعداد بازدید : 50

پدر و مادر از دوران کودکی عنصر اعتماد به نفس را در وجود کودک نهادینه سازند
حجت الاسلام والمسلمین بحرینی گفت: پدر و مادر باید از دوران کودکی عنصر اعتماد به نفس را در وجود کودک خود نهادینه ساخته تا در دوران بزرگسالی برای او مشکل ایجاد نشود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کردستان، حجت الاسلام والمسلمین بحرینی در کارگاه توانمند سازی مبلغان در مدرسه علمیه ریحانه النبی(سلام الله علیها) سنندج با  حضور جمعی از طلاب خواهر به کانال های سه گانه رساندن پیام به مخاطبان به ویژه جوانان اشاره کرد و گفت: ارتباط گیری با مخاطب که به تناسب هر گروه متفاوت است از مباحث مهم تبلیغ می باشد.

 وی با تبیین مهارت های زندگی که به دو بخش تمرکز برخورد و تمرکز بر روابط تقسیم می شود ، گفت : در متمرکز بودن برخورد باید خود آگاهی در مربی افزایش یابد و مربی خودش را بشناسد تا در متربی هم تاثیر مطلوب را بگذارد. همچنین داشتن اعتماد به نفس لازم یکی از زیر شاخه های مهارت های زندگی است که رشد بسیاری از اختلالات و مشکلات شخصیتی و روانی در نداشتن اعتماد به نفس است، بنابر این ابتدا باید خود شناسی به حد مطلوبی رسیده و در این جهت هم تقویت شود .

حجت الاسلام والمسلمین بحرینی با اشاره به اینکه شخصیت کودک از سه سالگی شکل می گیرد، گفت: پدر و مادر باید از دوران کودکی عنصر اعتماد به نفس را در وجود کودک خود نهادینه ساخته تا در دوران بزرگسالی برای او ایجاد مشکل نکند.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از مهارت های زندگی ارتباط است که خود به دو بخش ارتباط مستقیم و قاطعیت تقسیم می شود،گفت : مقصود از ارتباط مستقیم آن است که توانایی خوب گوش دادن و خوب سخن گفتن در انسان وجود داشته باشد .

نماینده مرکز تخصصی صحیفه امام سجاد(ع) اظهار کرد: ما یک انرژی روانی دیگری به نام هیجانات داریم که شامل احساس و منطق است که قدرت احساس بیشتر از قدرت منطق می باشد و این هیجانات هم می توانند فرصت و هم می توانند خطر باشند، که باید علاوه بر کنترل این هیجانات، نگذاریم موجب بروز بیماریهایی مانند افسردگی شود.

 وی با بیان اینکه در بحث تربیتی روش عادت دادن رفتار و آزادی آگاهانه وجود دارد ،گفت : اگر از روش عادت دادن کودکان به نماز استفاده شود پس از مدتی قطعا ترک خواهد شد، اما باید به کودکان و نوجوانان به نحو صحیح نماز معرفی شود و آزادی آگاهانه به او داده شود تا در فضایی به دور از اجبار و استرس به اقامه نماز بپردازد.