امام جمعه آباده طشک:

شهدا بر تارک دنیا می درخشند

شناسه خبر : 74623

1397/12/23

تعداد بازدید : 140

شهدا بر تارک دنیا می درخشند
موسس مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) آباده طشک گفت: شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم نه تنها بر تارک ایران بلکه بر تارک دنیا می درخشند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس،  حجت الاسلام والمسلمین علیرضا سفار، در همایش« گرامیداشت روز شهدا» که با حضور طلاب، اساتید،  کادر، دانش آموختگان و تمامی مسئولان شهر و خانواده های معظم شهدا در سالن آموزش و پرورش برگزار شد؛  ضمن گرامیداشت مقام شهدا گفت: مقام و منزلت شهدا و خانواده های آنان نزد خداوند چنان رفیع بوده که در آیات و روایات  از آن یاد شده به طوری که امام علی(علیه السلام ) بعد از هر جنگ به دلیل نرسیدن به این مقام ناراحت می شدند.

وی در ادامه افزود: شهدا چشم بیدار تاریخ هستند و ما میراث دار حریم بزرگ مردانی هستیم که باید مواظب باشیم امروز،  بیدارتر و هوشیارتر از دیروز ،  مقصد بلند آنان را دنبال کنیم تا مبادا خدایی ناکرده به واسطه غفلت از یاد و هدف والای شهدا در زمره غافلان ثبت شویم .

موسس مدرسه  با بیان این که جوانان ما روحیه شهادت طلبی دارند، گفت: نقشه دشمنان از یاد بردن نام و یاد شهدا بوده است چراکه از آنان ضربه بزرگی خورده و دشمنان ترس از حماسه دفاع مقدس داشته و با دفاع جوانان ما از حرم حضرت زینب(سلام الله علیها) بر ترس آنان افزوده شده است.

آقای سفار در پایان برای تقویت انگیزه شهادت طلبی در جوانان با توجه به سخن مقام معظم رهبری بیان داشت:  قصد ما شهید شدن جوانانمان نبوده اما بهترین مزد فی سبیل الله،  شهادت بوده که آرزوی همه بزرگان است.